Wesołe miasteczko

Rozmowa ze Zbigniewem Koźmińskim (54 lata), prezesem Piłkarskiej Ligi Polskiej.
Zbigniew Koźmiński, prezes PLP i Górnika Zabrze, ze spokojem czeka na nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie jeszcze raz przerabiany będzie regulamin rozgrywek pierwszej ligi, zasady spadku i awansu.
Większość działaczy uważa, że decyzja o degradacji tylko jednego zespołu z ekstraklasy w najbliższym sezonie to był głupi pomysł, który trzeba zmienić... 

- Decyzja o tym, że z ekstraklasy ma spaść tylko jeden zespół, była podobno panu na rękę. Górnik miałby dzięki temu spokojny byt w I lidze.

Zbigniew Koźmiński: -To jakaś błazenada. Ja przedstawiłem tylko stanowisko PLP, a nie swoje. Taką decyzję podjęliśmy wspólnie. Ktoś potem stwierdził, że jeżeli będzie spadał tylko jeden zespół, to nie będzie w lidze atrakcyjnie. Jak ktoś chce atrakcji, to niech idzie do wesołego miasteczka, tam są krzywe lustra. Poza tym, skąd pan wie, że Górnik będzie walczył o utrzymanie?! Mamy dobrego trenera i myślę, że nie będziemy się bronić.

- Jakie w takim razie będzie stanowisko PLP?

- Spotkamy się i zdecydujemy. Jest projekt, aby spadała jedna drużyna lub spadała jedna, a druga walczyła w barażach. W tej chwili nie wiem, jaką decyzję podejmą delegaci klubów w PLP. Jeśli ustalą, że ma spaść 10 zespołów, to tak będzie. Ja jestem tam tylko prezesem.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]