Szczytowanie na Reymonta

Przed sezonem raczej mało kto się tego spodziewał: dzisiejsza konfrontacja Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze urasta do meczu na szczycie 3. kolejki ekstraklasy. Obie drużyny zdobyły w dwóch meczach komplet punktów. - Choć to Wisła jest faworytem my będziemy szukać swojej szansy - uważa trener Górnika Waldemar Fornalik. 
Kluby ze sobą współpracują: latem do Zabrza trafił Kazimierz Moskal, a do Krakowa przeszedł bramkarz Górnika Michał Wróbel.

- Liczę na cenne uwagi Kazia, głównie na boisku - dodaje zabrzański szkoleniowiec, który przecież był też w Wiśle asystentem trenera Oresta Lenczyka.

Kłopoty Fornalika
Nadarza się dobra okazja, by mistrzowi Polski utrzeć nosa. Co by nie powiedzieć o drużynach z Polkowic i Nowego Dworu tak naprawdę dopiero Górnik jest w stanie przeciwstawić się Wiśle.

W porównaniu z wiosną obecnie zespół Henryka Kasperczaka wypada blado, a już gra w obronie przyprawia krakowskich kibiców o palpitacje serca. W trzech pucharowych meczach z Omonią Nikozja i Anderlechtem "wiślacy" stracili 7 bramek! - Wiele mówi się o kłopotach tej drużyny, ale w lidze na razie nie straciła bramki. To inny zespół niż pół roku temu, jednak funkcjonujący solidnie - studzi nastroje trener Górnika Waldemar Fornalik.

Szkoleniowiec zabrzan ma swoje problemy: Paweł Pęczak jest po zabiegu mięśnia przywodziciela, a na podobny uraz uskarżał się w tym tygodniu Jarosław Popiela. Na lewej pomocy prawdopodobnie zastąpi go Błażej Radler.

- Każdy z piłkarzy w kadrze czeka na swoją szansę i jest gotowy do podjęcia walki - twierdzi Fornalik.

Poobijany jest także Michał Probierz, który na jednym z treningów zderzył się z testowanym bramkarzem Jędrzejem Kędziorą. Mimo wszystko trener Górnika liczy na boisku na swojego asystenta.

Uprawnieni do gry są już bułgarski napastnik Dmitar Makriew i obrońca z Brazylii Felipe ale na występ w lidze jeszcze trochę poczekają.

Natomiast w ataku Wisły znów zabraknie Tomasza Frankowskiego. Partnerem Macieja Żurawskiego (na razie bez bramki w lidze) będzie Maciej Dubicki - lider klasyfikacji strzelców (3 gole).

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]