Reformowanie reformy

Rozmowa ze Zbigniewem Koźmińskim, prezesem Górnika i Piłkarskiej Ligi Polskiej.
» Ile drużyn spadnie z ligi w przyszłym sezonie?
- Decyzja została już przecież podjęta: degradacja dotknie jeden klub. Nie po raz pierwszy dochodzi do manipulacji w PZPN, stąd pomysł, by w ostatniej chwili coś zmieniać. 

» Ale najpierw PLP przedstawia swój projekt, a potem kilku prezesów, w tym z Legii i Wisły Kraków otwarcie go krytykuje.
- Nasza propozycja zaakceptowana przez zarząd PZPN, została zatwierdzona przez głosowanie niemal jednogłośnie. Widać jednak, że jesteśmy dalecy od jednomyślności i sami dajemy sygnały, że w gronie PLP jest sporo rozdźwięków, choć to osłabia naszą pozycje.

» Sądzi pan, że uda się utrzymać obecny regulamin rozgrywek?
Zwołaliśmy spotkanie prezesów klubów na 29 lipca, dzień przed spotkaniem Zarządu PZPN. Na tym spotkaniu musimy ustalić wspólne stanowisko, inaczej nie będzie szans na utrzymanie naszego projektu. Także drugoligowcy zmierzają zmienić zasady, choć ich projekt jest niespójny: chcą, żeby z ligi spadały cztery drużyny i cztery awansowały z zaplecza. Jak to się ma do planowanego powiększenia ekstraklasy? Niestety chaos sprzyja tym, którzy chcą zreformować obecną reformę.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BrunoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]