Wisła płynie przez Zabrze...

To z różnych względów będzie mecz kolejki. Nie dość, że grają dwie "firmy" polskiej ligi, mające po dwóch komplet punktów, to jeszcze szczególnie na Roosevelta pojawiło się ostatnio sporo osób mających w przeszłości wiele wspólnego z Krakowem. Kapitanem Górnika został Kazimierz Moskal, piłkarz którego ponad dziesięć lat kariery spędził na Reymonta, gdzie pojawił się pierwszy raz w 1982 roku! Moskal jako kapitan drużyny "Białej gwiazdy" jeszcze dwa miesiące temu podnosił w górę paterę za tytuł mistrza Polski. Henryk Kaspercza - trener urodzony w Zabrzu, choć w Górniku nigdy nie grał - nie przedłużył jednak z tym piłkarzem kontraktu i Moskal przeniósł się do Górnika. Dziś, kiedy Wisła ma ogromne problemy z grą defensywną, coraz częściej pojawiają się głosy, jakoby decyzja włodarzy Wisły była zbyt pochopna.
Prezes Górnika Zbigniew Koźmiński jeszcze kilka lat temu był wiceprezesem Wisły. To z niej zostali ściągnięci w styczniu 2002 roku przez właścicieli Górnika. Razem z nim z Krakowa przybył trener Waldemar Fornalik, wtedy szkolący w Wiśle jedną z drużyn młodzieżowych.
W końcu Marek Koźmiński, od kilkunastu dni właściciel Górnika. W Wiśle nigdy nie grał, jednak był piłkarzem Hutnika. "Koza" - junior jest właścicielem kilku kamienic na Starym Mieście w Krakowie. Grał za to na Reymonta Krzysztof Bukalski. W 1999 roku sięgnął nawet z Wisłą po mistrzostwo Polski. Jakoby tego było mało, Górnik złożył Stanisławowi Ziętkowi propozycję, by ten znalazł się z Radzie Nadzorczej klubu. Ziętek jeszcze kilka lat temu był obok Bogusława Cupiała jednym z właścicieli i najważniejszych osób, oczywiście w Wiśle.
Nic dziwnego, że dla Górnika to mecz szczególny. Piłkarze - podobnie jak przed pierwszym meczem w Poznaniu - mają obiecane wyższe premie. Te obiecane za pierwsze zwycięstwo już zostały wypłacone. Czy będzie okazja wypłacić kolejne?

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]