Tanio kupić i wypromować

Każdy prezes ma swoją koncepcję, której się trzyma realizując politykę transferową. Najciekawiej argumentuje ruchy kadrowe w Górniku Zabrze właściciel tego klubu Marek Koźmiński.
- Piłkarze, którzy w ubiegłym roku zakończyli swoje występy w reprezentacji młodzieżowej Polski są dzisiaj na transferowym rynku warci ponad 500 tysięcy złotych za głowę - mówi Marek Koźmiński. - Na kupowanie takich piłkarzy mnie nie stać, bo ja mogę zaoferować 200 tysięcy. Dlatego postanowiłem sprowadzić do Zabrza piłkarzy, którzy tej chwili grają w reprezentacjach juniorskich. Na ich zakup mnie stać, a za kilka lat, dobrze prowadzeni, ogrywani umiejętnie w ekstraklasie, wypromowani zyskają na wartości. Wtedy za jednym zamachem Górnik będzie mocny piłkarsko, a sprzedaż jednego z takich zawodników do innego klubu spowoduje, że będziemy finansowo mogli zacząć konkurować na transferowym rynku. Dzisiaj stawanie obok Wisły Kraków z jej budżetem kosmicznie większym od naszego nie ma sensu. To samo dotyczy się piłkarzy doświadczonych, których chciałem ściągnąć do Zabrza. Kończyły się na mojej ofercie i kontrpropozycji innych klubów. Musiałem dawać za wygraną.
Marek Koźmiński ma przynajmniej tą jedną charakterystyczną cechę, że w piłkarski interes pakuje swoje pieniądze. Sprowadza Brazylijczyków, a nawet Japończyków. Próbuje szukać pereł w Afryce. Wykorzystuje włoskie koneksje i trener Werner Liczka ma przynajmniej komfort pracy z szerszą kadrą ciekawych piłkarzy.

źródło: Dziennik Zachodni
nadesłał: kociolKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]