Moskal: Nie będzie sentymentów

Przemeblowany skład, wiele nowych twarzy. Pierwsze mecze miały dać odpowiedź, na co będzie stać podopiecznych Waldemara Fornalika.
Trener zabrzan nie ukrywa - jest zadowolony z wygranej w Poznaniu. Trzy punkty wywalczone w potyczce z Polkowicami nazywa "wyrwaniem punktów z gardła".
- Teraz czeka nas jednak bardzo trudne zadanie - mówi Fornalik. - Wszyscy wiemy na co stać Wisłę. Dlatego dla mnie ważne jest to, jak my zagramy w tym meczu. Czy wytrzymamy psychicznie. W ostatnim sezonie wygraliśmy u siebie z Pogonią 9:0, a później w Krakowie przegraliśmy 0:4. To jest dla nas przestroga! 
Potyczka w Krakowie będzie szczególnie ważna dla Kazimierza Moskala. Obecny kapitan Górnika w Wiśle spędził w sumie prawie 12 lat. Teraz stanie oko w oko ze swoimi byłymi kolegami.

- Na pewno Kazikowi zabije mocniej serce - śmieje się Fornalik.

Sam piłkarz z dużym spokojem podchodzi do tego meczu. Nie ukrywa, że z Wisłą wiążą go wspaniałe wspomnienia.

- Lubię stadion na Reymonta. Mam nadzieję, że kibice jeszcze mnie pamiętają - mówi Moskal, z którym w Wiśle pożegnano się po zakończeniu ubiegłego sezonu. - W piątek nie będzie jednak miejsca na sentymenty. Teraz gram w Górniku i dla mnie najważniejsze będzie to, by uzyskać tam jak najlepszy wynik.

Może Moskal udowodni swoim byłym pracodawcom, że pomylili się nie przedłużając z nim kontraktu?

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]