Wisła - Górnik: Dobrzy znajomi

Dziś o 20:15 Wisła w Krakowie zagra z Górnikiem Zabrze. Kiedyś "Biała Gwiazda" oddała słynnemu rywalowi, 14-krotnemu mistrzowi Polski, Andrzeja Iwana, potem ściągnęła stamtąd Kamila Kosowskiego – informuje „Dziennik Polski”.
Te przykłady wzajemnych kontaktów można by mnożyć, tym bardziej, że w Zabrzu urodził się Henryk Kasperczak. Dodatkowym smaczkiem tego ciekawie zapowiadającego się widowiska jest obecność w drużynie gości byłych piłkarzy Wisły: Krzysztofa Bukalskiego i Kazimierza Moskala.

W obozie krakowian - pełna mobilizacja. Wczorajszy trening, który miał się rozpocząć o 17, został przesunięty o godzinę, ponieważ trener Kasperczak chciał, aby w zajęciach wzięli udział także reprezentanci Polski: Marcin Baszczyński, Mirosław Szymkowiak i Maciej Żurawski. Kadrowicze dołączyli do kolegów tuż przed 18:00. Szymkowiak ćwiczył w grupie, natomiast Baszczyński z Żurawskim - z boku - podawali sobie piłki. Trener Kasperczak liczy oczywiście na całą trójkę.

Trenowali również Jacek Paszulewicz i Maciej Stolarczyk, choć obaj odczuwają jeszcze skutki przeziębienia. - Walczymy! - odpowiedział ten drugi, gdy zapytaliśmy, czy wybiegnie dziś na murawę. Na pewno zabraknie Arkadiusza Głowackiego i Mauro Cantoro.

źródło: Dziennik PolskiRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]