Piłkarze Górnika II w czołówce IV ligi

To nie był łatwy sezon dla piłkarzy drugiej drużyny Górnika Zabrze. Wiadomo, że ze zrozumiałych względów byli w cieniu pierwszego zespołu, który wywalczył siódme miejsce w ekstraklasie. Oni uplasowali się na piątej pozycji w grupie I czwartej ligi śląskiej.
W ostatnim meczu sezonu zabrzanie wystąpili w Sławkowie przeciwko tamtejszej drużynie MKS, która już wcześniej zapewniła sobie mistrzostwo grupy. Zabrzanie zagrali z przysłowiowym zębem i do końca walczyli o dobry wynik. Dopiero w 90. minucie miejscowi zdobyli bramkę po rzucie karnym wykonanym przez Sławomira Chodora.

Górnik II wystąpił w składzie: Nawrat - Szurko, Rzepka, Bartnikowski, Kiełtyka (75. Nawrot) - Rejmanowski, Szczeponik, Majecki, Simon - Śliwiński (80. Wrona), Plech (85. Domagalski).

Warto wspomnieć, że wśród wyżej wymienionych aż siedmiu grało jeszcze niedawno w zespole Górnika występującym w Śląskiej Lidze Juniorów. Byli to: Szurka, Rzepka, Bartnikowski, Rejmanowski, Majecki, Śliwiński, Plech. Naturalną koleją rzeczy powinni oni teraz przejść do drugiego zespołu czternastokrotnego mistrza Polski i tam robić wszystko, aby dostać się do kadry pierwszej drużyny. Czy tak się stanie na razie nie wiadomo. Rozglądają się już za nimi przedstawiciele klubów z trzeciej i czwartej ligi. O dziwo, czasami ich przedstawiciele nęcą młodych chłopaków niezłymi propozycjami finansowymi. Górnik nie jest w stanie zapewnić im takich warunków, zatem nie wiadomo, czy zdoła ich utrzymać.

- Ten sezon był dla nas trudny. Trenowaliśmy w okrojonym składzie. Nigdy do końca nie było wiadomo, kto u nas zagra, zależało to od tego, kto do nas trafi z pierwszego zespołu. Ci, którzy byli u nas na stałe, tworzyli bardzo zgrany kolektyw. Grali za przysłowiowy obiad, a mimo to, był taki moment na początku wiosennej rundy, że byliśmy w ścisłej czołówce z szansami na mistrzostwo. Skończyliśmy sezon w pierwszej piątce i to jest niezłe osiągnięcie - powiedział Andrzej Kobiałka, trener Górnika II Zabrze.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]