Czeska wizja

Trener Werner Liczka tworzy kolejne listy zwolnień w zespole Górnika Zabrze. Mówi, że szuka perspektywicznych graczy i zapowiada, iż przyszły sezon będzie przełomem w grze prowadzonej przez niego drużyny.
Jednym z piłkarzy, którzy będą musieli odejść z Zabrza, jest Rafał Niżnik. Zawodnik wracał do Polski z wielkimi nadziejami. - Może jestem już za słaby - mówi. - Generalnie przygoda z Górnikiem trochę mnie zdołowała... Niżnika, który ma na swoim koncie tytuły mistrza Polski z ŁKS-em Łódź i Danii z Broendby IF, nie widzieli w składzie ani wcześniejszy szkoleniowiec zabrzan Waldemar Fornalik, ani Werner Liczka. - Rafał jest bardzo dobrym technicznie piłkarzem, ale nie pasującym do budowanej drużyny - mówi czeski trener.

Problem z bramkarzem

W złej sytuacji jest również bramkarz Piotr Lech, który za czerwoną kartkę w Wodzisławiu, gdzie próbował uderzyć sędziego, może pauzować aż w pięciu meczach, czyli na pewno do końca sezonu. I on wcale nie może być pewny przyszłości w Górniku. - To drużyna tworzona z pewną wizją. Czeską wizją? Wierzę, że nie do końca, chociaż przeciwko czeskiej piłce nic nie mam.

Czy Lecha w najbliższej ligowej potyczce z Górnikiem Łęczna zastąpi w bramce 17-letni Bartosz Białkowski. To nie jest pewne, bo za to że młodzieniec spóźnił się na trening został wykluczony z kadry zespołu na mecz właśnie w Wodzisław. Liczka twierdzi, że i tak był wyrozumiały: - Łagodnie potraktowałem Bartosza. Postępujemy według jasnych zasad. Młody bramkarz więcej nie popełni tego błędu.

Na bramkę wszedł wówczas też młody, bo 20-letni Tomasz Laskowski. Jednak to nie on jest faworytem trenera, ponieważ wspólnie z Błażejem Radlerem oraz Grzegorzem Jakoszem znalazł się na liście zawodników przeznaczonych na sprzedaż.

Liczka wciąż szuka

Za to do kadry zespołu trafili młody golkiper trzecioligowego Lecha Zielona Góra Piotr Leciejewski i dwaj gracze z pola tej drużyny - Robert Okińczyc i Krzysztof Wierzbicki. Z kolei testowany Mateusz Hajto, brat reprezentanta Polski Tomasza, ma się zjawić ponownie w Zabrzu 21 czerwca. - Hajto po kontuzjach jest zaniedbany, ale chcę się mu raz jeszcze przyjrzeć - mówi Liczka. - Generalnie szukamy graczy ofensywnych, dlatego wraca z Walki Zabrze Brazylijczyk Gaudinio. Będę rozmawiał z piłkarzami z Czech - tłumaczy trener i dodaje: - Jeszcze przed miesiącem pisano w gazetach, że Górnik to najgorzej grająca drużyna w lidze. Obecnie prezentujemy zdecydowanie wyższy poziom. Przełomem będzie następny sezon. Na razie zajmujemy stoliki w tej naszej górniczej gospodzie. Na zupkę i karminadla musimy trochę jeszcze poczekać.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]