Kto zmieni Lecha

Dla Piotra Lecha sezon dobiegł już końca. Za czerwoną kartkę, którą bramkarz Górnika został ukarany w meczu z Odrą w Wodzisławiu, Wydział Dyscypliny ukarał Lecha odsunięciem od udziału w dwóch meczach ligowych. Tym samym w meczu z Górnikiem Łęczna i Polonią Warszawa na zakończenie rozgrywek, Werner Liczka będzie musiał skorzystać z zabrzańskiej młodzieży. W rachubę wchodzą 20-letni Tomasz Laskowski, który w Wodzisławiu wszedł na boisko oraz trzy lata młodszy Bartosz Białkowski. Ten drugi - uznawany za największy bramkarski talent w Polsce - do tej pory w lidze nie grał, choć przecież to on zadebiutowałby dwa tygodnie temu w ekstraklasie, gdyby nie spóźnienie na przedmeczową odprawę.
- Zaspał, ale to już historia. Nie chciałem go finansowo karać. On sam się ukarał, kiedy w Wodzisławiu musiał tylko nosić torby. Od tego dnia na każdym treningu jest pierwszy - Liczka ze spokojem wraca do sytuacji sprzed kilkunastu dni.
A to znaczy, że możemy być świadkami jednego z najmłodszych debiutantów między słupkami w historii całej ligi. Białkowski za miesiąc skończy siedemnaście lat. - To jest bardzo zdrowa rywalizacja. Obaj wiedzą, że są na dorobku i przede wszystkim chcą się uczyć. Czy ja wiem kto stanie w bramce? Oczywiście. W końcu widzę ich każdego dnia na treningach i w gierkach. Dowiedzą się o mojej decyzji w poniedziałek, czyli jeden dzień przed meczem. Wystarczy - kończy Werner Liczka.
Białkowski ma w 1,5-rocznym kontrakcie, który zimą podpisał z Górnikiem punkt, który mówił, że w wypadku rozegrania pięciu spotkań w sezonie, jego rodzice - do osiemnastego roku życia prawni opiekunowie piłkarza - dostaną z Górnika dodatkową premię. W tym sezonie już więc "zaskórniaków" na wakacje nie będzie, choć tak szybkim debiutem Białkowski, którego w Zabrzu bardzo często odwiedza mama - przeszedłby do historii nie tylko Górnika. Przebiłby tym samym inny talent z Roosevelta, czyli Mateusza Bukowca, który zagrał w lidze kilka tygodni po siedemnastych urodzinach. Czy tak się stanie? Trzeba poczekać jeszcze dwa dni.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]