Wolna ręka dla trzech

W porównaniu z latem ubiegłego roku i ostatnią zimą, kiedy to z Roosevelta odeszło kilkunastu piłkarzy, skala spodziewanych pożegnań będzie znacznie mniejsza. Przynajmniej na to się zanosi, choć Marek i Zbigniew Koźmińscy lubią zaskakiwać ruchami transferowymi.
Tak jak choćby uczynili to tydzień temu, gdy niespodziewanie rozwiązali umowę z Michałem Probierzem - ważną do 2006 roku. Na razie obie strony milczą jak zaklęte i powód rozstania pozostaje zagadką. Nie były nim na pewno sprawy sportowe, bo przecież Probierz miał pewne zarówno miejsce w jedenastce Waldermara Fornalika, jak i u jego następcy - Wernera Liczki. Pewne jest, że odchodzi zawodnik-symbol zabrzańskiego klubu, który wielu kibicom na Roosevelta będzie brakować.
Ci sami fani zapewne szybko zapomną o Rafale Niżniku i Kimitoshi Nogawie. Ten pierwszy ma poukładane w głowie i ponoć też "papiery na granie", ale nie potrafi przekonać do siebie żadnego ze szkoleniowców. Natomiast pierwszy Japończyk w polskiej lidze, wykazał się tylko tym, że szybko biegał, ale niestety - robił to bez głowy. 20-letni "samuraj" często uskarżał się na kontuzje, na dodatek nie bardzo chyba też spodobały mu się śląskie realia.
Czy latem na tej trójce Górnik zakończy rachunek "strat"? Pozycja kilku zawodników w budowanej na nowy sezon kadrze Liczki wydaje się mocno niepewna, ale właściciel klubu Marek Koźmiński twierdzi, że reszta zostaje. No chyba, że w grę wejdzie transfer. A chętnych na niektórych utalentowanych "górników" ponoć nie brakuje...

Odejdą na pewno: Michał Probierz, Rafał Niżnik, Kimitoshi Nogawa.
Być może odejdą: Kazimierz Moskal, Błażej Radler, Grzegorz Jakosz, Dymitar Makriew, Vlado Sladojević.
Najbardziej będzie żal: Michała Probierza.
Odeszli wiosną: Adrian Sikora, Piotr Gierczak, Madrin Piegzik, Paweł Pęczak, Marcin Szulik, Marcin Chyła, Aco Stojkov.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: kociolKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]