Szukają sportowego spełnienia

Piłkarze drugiej drużyny Górnika Zabrze zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy I czwartej ligi.
- Na początku obecnego tygodnia dałem zawodnikom dwa dni wolnego. Chciałem, aby wypoczęli po trudach poprzednich meczów i nabrali sił przed czekającymi ich ostatnimi trzema spotkaniami, które będą bardzo trudne. Zależy nam na tym, aby ukończyć rozgrywki na trzecim miejscu - powiedział trener Górnika II, Andrzej Kobiałka. Warto wspomnieć, że zabrzanie spotkają się jeszcze z: Szombierkami Bytom (na wyjeździe), Concordią Knurów (u siebie), a także liderem MKS Sławków (również na wyjeździe).

Zawodnicy Górnika II myślami wybiegają już jednak w dalszą przyszłość. Wszystko wskazuje na to, że kilku z nich pożegna się wkrótce ze swoją drużyną. Powód jest bardzo prosty, szukają klubów, gdzie będą mogli zarobić przynajmniej na podstawowe życiowe potrzeby. Wiadomo bowiem, że z finansami w klubie czternastokrotnego mistrza Polski nie jest ostatnio najlepiej. Są zaległości wobec zawodników występujących w pierwszym zespole, zatem dla piłkarzy drugiej drużyny także brakuje pieniędzy. Jak dowiedział się "Dziennik Zachodni", niektórzy z obecnych zawodników Górnika II mają szansę występować w wybranych zagranicznych zespołach. Nie są to oczywiście drużyny, takie jak Bayern Monachium, Ajax Amsterdam, czy Benfica Lizbona, ale solidne teamy, choć nie zawsze pierwszoligowe.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]