Kierunek - Ostrawa

Zagranicznych akcentów na Roosevelta ciąg dalszy. Po piłkarzach i trenerach przyszedł czas na korzystanie z zagranicznej pomocy medycznej. Piłkarze Górnika od pewnego czasu na konsultacje zdrowotne jeżdżą do miasta nowo kreowanego mistrza Czech. To oczywiście efekt kontaktów trenera Wernera Liczki, który przez większą część sportowej i trenerskiej kariery był związany z Banikiem. W ostatnich tygodniach kilku zawodników Górnika sprawdzało w Ostrawie stan swego zdrowia, a jako ostatni byli badani przez czeskich lekarzy Krzysztof Bukalski i Kazimierz Moskal. Być może w najbliższych dniach ich tropem podąży Michał Karwan, który podczas środowego treningu doznał urazu kolana. - Na razie czekamy na ostateczną diagnozę. W momencie kontuzji wyglądało to bardzo nieciekawie, ale już następnego dnia Michał czuł się lepiej. Na razie będzie trenować z mniejszymi obciążeniami. Mam nadzieję, że we wtorek będzie mógł wyjść na boisko w meczu z Łęczną - uważa drugi trener Górnika, Marek Wleciałowski.

Zabrzanie wczoraj mieli dwa treningi. Przed południem na boisku, a potem w siłowni. Nieco mniejsze obciążenia trenerzy nakładają na duet juniorów, czyli Mateusza Bukowca i Pawła Króla. Obaj chodzą jeszcze do szkoły i przed końcem roku mają sporo zaległości, które trzeba nadrobić. - Sezon się kończy, a szkoła w ich przypadku jest równie ważna jak granie. Obaj bardzo często przebywali na zgrupowaniach kadry i trochę materiału do zaliczenia się nazbierało - dodaje drugi trener zabrzańskiej drużyny.

Górnik w ostatnich dniach zaprasza na treningu kolejnych młodych zawodników, wśród których znalazł się Mateusz Hajto, 21-letni brat reprezentanta Polski i byłego gracza Górnika. - Widziałem chłopaka siedem lat temu i trochę się zmienił. Teraz nie może się wyrzec Tomka - żartuje Leszek Brzeziński. - Jak się prezentuje? Ma silny strzał z dystansu i gra twardo. Jak Tomek. Mamy w tej chwili ciężkie treningi i widać, że fizycznie nie jest przygotowany na takie obciążenia - kończy Marek Wleciałowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]