Derby z sądem grodzkim

Wczoraj na stadionie Górnika odbyło się spotkanie przedstawicieli klubu z policją. Temat rozmów był drażliwy i poważny. W związku z ostatnimi zamieszkami na piłkarskich stadionach pojawił się pomysł, by na stadion przy Roosevelta nie wpuścić kibiców GKS Katowice. - Taki pomysł faktycznie był, jednak nie możemy dać się zwariować. Dziś nie wpuścimy kibiców gości, na następny mecz już żadnych... Piłka jest dla ludzi i mecze grane przy pustych trybunach mijają się z celem - twierdzi prezes Górnika, Zbigniew Koźmiński. 

Katowicki klub wystąpił o przyznanie 800 wejściówek dla swoich kibiców na sobotnie derby. I tyle dostanie. - Ja oczywiście takiej liczbie ludzi bezpieczeństwa nie zapewnię. Dlatego chciałem spotkać się z policją i usłyszeć ich opinię. Komendant Wawrzyniec Chrapusta, którego wszystkim w Warszawie daję za przykład jak radzić sobie z bezpieczeństwem na stadionach, stanął na wysokości zadania. Policji będzie więcej, więcej będzie też ochrony. "Normalnych" kibiców jest na obiekcie 99 procent i zrobimy wszystko, by zapewnić im komfort oglądania meczu - dodaje Koźmiński.

Na Roosevelta będzie jednak nowość. Jedna, ale bardzo istotna. Po raz pierwszy na stadionie Górnika będą pracowały sądy grodzkie, co znaczy, że każda osoba, która zostanie zatrzymana za zakłócenie porządku na stadionie, w trybie natychmiastowym stanie przed sądem i zostanie skazana. - Mogę tylko mieć nadzieję, że takiego przypadku nie będzie. Dmuchamy jednak na zimne - uważa Koźmiński, który ostatnio usłyszał kilka cierpkich uwag z ust kibiców... Górnika. - Dziś nie stać nas na przyznanie złotówki od każdego biletu na oprawę meczu. Fani mają stowarzyszenie, przekazaliśmy im dwa miejsca na banerach reklamowych. Jeżeli je sprzedadzą, cała kwota trafi w ich ręce. To może być w skali sezonu nawet 60-70 tysięcy złotych. Myślę, że to uczciwe. Starczy na oprawę i wyjazdy. Wiem, że to wymaga zachodu i wysiłku, ale wszyscy ciężko pracujemy, by Górnik wychodził na prostą. Przez ponad dwa lata nasi kibice zachowują się naprawdę świetnie i mam nadzieję, że tak nadal będzie. Oczywiście każdy ma prawo obrazić się na Koźmińskiego, ale dawać pieniędzy nie możemy - kończy prezes Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]