Stachursky o powiązaniach Górnika z Walcownią

» Dlaczego mieszkaniec Czechowic–Dziedzic pisze hymn Górnikowi Zabrze?
– W przypadki nie wierzę, załóżmy więc, że było to zrządzenie losu – mówi Jacek Łaszczuk używający pseudonimu Stachursky, jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców muzyki dance. – Nie ukrywam jednak, że Górnik to klub, który darzę największą sympatią. Kiedy byłem małym chłopcem, ciocia – prawdziwa fanatyczka zabrzan – zabierała mnie na mecze i wpajała miłość do futbolu. Do dzisiaj mam bilety ze spotkań z AS Romą, Manchesterem City czy też ze słynnego meczu reprezentacji Polski i Anglii z 1973 roku, z Chorzowa. Wspominam te wydarzenia z wielką sympatią. Przecież wtedy piłką nożną żyła cała Polska.
» Kiedy jednak wpadł pan na pomysł napisania hymnu Górnikowi?
– Wymyśliłem to po koncercie w Zabrzu. Jako człowiek wspierający lokalny czwartoligowy klubik – RKS Walcowania Czechowice-Dziedzice – wyobraziłem sobie współpracę z Górnikiem, który w zamian za to, że napiszę utwór dla kibiców oraz zrobię wszystko, żeby odpowiednio go spopularyzować, oddawałby nam zawodników, którzy nie mają w najbliższym czasie żadnych szans na występy w pierwszej lidze.
» Czyli taka umowa barterowa.
– Na papierze nic nie stoi. Mam po prostu obiecane, że jeśli w Zabrzu będzie za dużo słabych piłkarzy, część trafi do Walcowni. Ale będzie to tylko miły gest ze strony klubu.
» Czy napisana przez pana piosenka zostanie zaakceptowana przez fanów?
- Myślę, że tak. Po pierwsze dlatego, że ja ją tylko napisałem i wyprodukowałem, ale zaśpiewali już sami kibice. Wzięliśmy do studia grupę stu fanów z Torcidy – słynnej grupy szalikowców Górnika – żeby wykonali utwór, który w przyszłości może stać się klubowym hymnem. Później zrobiliśmy audyt wśród reszty kibiców, z którego wynikło, że słowa piosenki są w pełni akceptowane. Niektórym nie podobała się muzyka.
» Dlaczego nie wspomógł pan kibiców swoim głosem?
– Ponieważ jestem związany z wytwórnią, która w przypadku zysków domagałaby się doli. Tymczasem ustaliłem z zabrskim klubem, że zrzekam się praw, a cały dochód ze sprzedaży płyt czy też z tantiem przekazany zostanie kibicom – na oprawę meczów, na nowe flagi.

Rozmawiał: Michał Kołodziejczyk / Piłka Nożna

źródło: Piłka NożnaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]