Gdzie spojrzysz - Górnik

Były i nadal są w lidze dwie Wisły, były Ruchy, choć obecnie nie ma żadnego. Nie to jednak przy liczbie Górników w ekstraklasie. Mamy trzy i to w czasach, kiedy branża pada, kopalnie są zamykane, a ludzie zwalniani z pracy. Z drugiej strony trudno nie pamiętać, że ten najbardziej utytułowany i znany z górnictwem od wielu lat nic wspólnego - poza nazwą - już nie ma. Chcąc nie chcąc to do sytuacji panującej w lidze przyzwyczaić się jednak musimy. Górnik w jednej kolejce pokonuje Górnika, a trzeci wywozi cenny punkt z Warszawy. Być może Legia nie samą nazwę klubu nabiera większego szacunku. W końcu jej mecze z drużyną z Roosevelta to kawał wspaniałej historii naszej ligi. Tym razem punkt na Łazienkowskiej zdobył jednak beniaminek z Łęcznej, kto wie czy nie największa pozytywna niespodzianka pierwszych dwóch ligowych kolejek. Już z Sylwestrem Czereszewskim, który w Legii spędził najpiękniejsze lata długiej kariery.
W następnej kolejce Górnik - ten z Zabrza - jedzie do Krakowa i będzie to mecz dwóch drużyn, które nie straciły jeszcze w lidze punktu. Czym dla Czereszewskiego wizyta w Warszawie, tym dla Kazimierza Moskala będą odwiedziny Krakowa. Być może gdyby swoim autorytetem nadal mógł wychowywać w szatni krakowską młodzież, nie doszłoby do jej drogowych "popisów" po ulicach Krakowa. Widać przykład Dariusza Dudki nie działa wystarczająco na wyobraźnię. Doprowadzić do tragedii i załamać sobie nie tylko karierę, ale całe życie jest bardzo łatwo.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]