Obawa przed przekrętem

Firma "STS" w czwartek wycofała z oferty spotkanie w ekstraklasie Górnika Zabrze z Wisłą Płock. Wczoraj podobnie uczyniły "Profesjonal" i "Toto-Mix".
Na pytanie dlaczego nie można obstawić tego meczu, pracownik jednego z punktów bukmacherskich na katowickim dworcu PKP, odpowiedział krótko: - Bo jest przekręt!, dodając: - Nie mogę powiedzieć na czym polega. Grzegorz Dyl, analityk wyników sportowych w firmie "STS" wyjaśnił zasadę działania w takich przypadkach: - Odnotowaliśmy wzrost ilości zakładów i wysokości stawianych kwot w tym meczu. Dużo osób stawiało na remis. To były podstawy, aby zablokować ten mecz.
Bukmacherzy nie opierają się tylko na zwiększonym zainteresowaniu danym zakładem. Biorą pod uwagę opinie kibiców na stronach internetowych, a nawet plotki. "Po co mam iść na ten mecz, jak wiadomo, że będzie 1:1" - twierdzi internauta, który podpisał się jako Roman G. Inni wyznawcy teorii spiskowej mówią o pewnej wygranej Górnika.
- Bukmacherzy wszystko wiedzą najlepiej, niech po prostu wycofają z ofert wszystkie mecze! - złościł się Michał Probierz, pomocnik Górnika. - To są jakieś bzdury, trudno nawet o jakiś komentarz. Podobno ze Świtem mieliśmy przegrać, a jednak wygraliśmy. Czemu nie zablokowano meczów w Lidze Mistrzów Monaco z Realem i Deportivo z Milanem? To dopiero musiały być "przekręty"!
- Im bliżej końca sezonu, tym więcej będzie podejrzanych spotkań - przyznaje Grzegorz Dyl. - Chcemy chronić osoby, które nie są wtajemniczone i wierzą w uczciwość sportowej rywalizacji, stawiając własne pieniądze.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]