Liczka: Potrzeba czasu

Rozmowa z Wernerem Liczką, trenerem Górnika.
» W pierwszej połowie meczu pana drużyna nie mogła sobie poradzić z agresywną grą piłkarzy Amiki.
- Rzeczywiście, analizując pierwszą część spotkania należy stwierdzić, że o dwubramkowym prowadzeniu Amiki zadecydowały umiejętności indywidualne oraz dobra gra zespołowa gospodarzy. Pod tym względem Amica była zdecydowanie lepsza i udowodniła to na boisku. Po przerwie zagraliśmy odważniej, ale to było za mało, aby myśleć tutaj o korzystnym rezultacie. Porównując piłkarskie umiejętności Amica jest obecnie o dwie klasy lepsza niż Górnik i wygrała jak najbardziej zasłużenie.

» Prowadził pan zespół Górnika po raz pierwszy. Wie pan już, co należy zmienić w grze swoich podopiecznych?
- W naszej drużynie brakuje przede wszystkim zrozumienia w poczynaniach poszczególnych linii. Zresztą mamy w zespole wielu nowych graczy, którzy dzisiaj jeszcze nie bardzo wiedzą, co mamy grać. Moi zawodnicy, kiedy mają piłkę, nie potrafią szybko podjąć decyzji, jaki wariant akcji wybrać. W naszej drużynie brakuje pewnych wypracowanych już nawyków w konstruowaniu akcji.

» To musi trochę potrwać...
- Z pewnością czeka nas wspólnie jeszcze wiele pracy, ale jestem przekonany, że po jakimś czasie współpraca na boisku doświadczonych zawodników Moskala, Probierza, Popieli z młodymi Bukowcem, Wojciechowskim czy Radlerem przyniesie dobre rezultaty. Potrzeba nam trochę czasu, aby się zrozumieć.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]