Od trenerskiej kuchni

Michał Probierz w meczu z Polkowicami był wszędzie. Szalał na swojej prawej stronie boiska. Zgrywał prostopadłe piłki i dośrodkowywał do napastników. Przedzierał się do środka i tam próbował powstrzymywać akcje rywali lub rozpoczynać ataki, a nawet decydował się na strzały. 
Skąd taka zmiana w pana grze?
Michał Probierz: - Wiedziałem, że to będzie trudne spotkanie zwłaszcza dla zawodników, którzy pierwszy raz wybiegli w naszej drużynie. A ja już jestem ograny, obyty z tym stadionem, z tymi widzami. Mnie było łatwiej wsiąść a siebie odpowiedzialność za losy wyniku.

Odpoczął pan w niedzielę od piłki?
- W niedzielę o godzinie 9.30 mieliśmy trening, a popołudnie spędziłem przed telewizorem oglądając mecze. Od piłki nie odpoczywam.

Co panu dał awans na asystenta trenera?
- Wejście na boisko przez trenerską kuchnię. Naprawdę sporo się dowiaduję i jak na razie służy mi ta podwójna rola.

A propos kuchni. Co pan lubi jeść i pić?
Spaghetti i zupę pomidorową oraz sok pomidorowy.

Jak pan spędza wolne od piłki chwile?
Gdy nie gram, nie oglądam meczów w telewizji i nie prowadzę zajęć z młodymi piłkarzami to najchętniej czytam książki. Moim ulubionym autorem się Paulo Coelho autor między innymi "Alchemika" i "Pielgrzyma".

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]