Z Koźmińskim na barana

Zmiana trenera w Górniku Zabrze spowodowała, że chwyciłem za pióro, napisałem co gorąca głowa podyktowała, a potem... postanowiłem przespać się z problemem, zastanowić, pochylić nad argumentami właścicieli klubu, spróbować je zrozumieć.
Wtorkowy ranek był w Katowicach miły i słoneczny, wydawało się w związku z tym, że może być w szczególny sposób inspirujący. Tymczasem to, co w głowie i na papierze powstało dzień wcześniej, nijak nie chciało ulec rewizji. A zatem puszczamy jak leci - bez cenzury. 
Mały paradoks na początek: zwolnienie Waldemara Fornalika jest złym wyjściem, przyjęcie Wernera Liczki jest wyjściem dobrym.

Tu krótkie uzasadnienie. Zrzucanie winy na Fornalika za to, że Górnik gra słabo jest co najmniej naganną przesadą i nietaktem. Tak samo jak tłumaczenie, że nowego impulsu potrzebuje zespół. Najpierw ten zespół musi być, żeby mogła być mowa o jakimkolwiek impulsie.

Dedykuję to Wernerowi Liczce, który jeszcze o tym nie wie, ale rychło się dowie, że ma do czynienia z przypadkową cudzoziemską zbieraniną. Tej zbieraninie nie w głowach zaszczyty dla Górnika traktowanego co najwyżej jako odskocznia do dalszej kariery. Tyle że nikt jej nie zrobi, bo nie ma na to papierów. A jeśli się pomylę, to Marka Koźmińskiego będę na barana obnosił po rynku w Katowicach.

Z drugiej strony Liczka to dobry wybór, bo on nie jest z gatunku tych, którzy dają sobie w kaszę dmuchać. Dlatego mamy dla pana, nowy trenerze, taką sugestię: stawiaj pan na Polaków. W końcu co za różnica, czy wyleci pan przed upływem kontraktu za niesubordynację czy za brak wyników? A przynajmniej ci nasi chłopcy coś na tym zyskają. Może także sam Górnik, może także polska piłka?

autor: Andrzej Grygierczyk / Trybuna Śląska

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]