Górnik II Zabrze gra z Rakowem

Druga drużyna Górnika zajmuje czwarte miejsce w grupie pierwszej czwartej ligi, mając na koncie 33 punkty. Do lidera MKS Sławków zabrzanie tracą 4 pkt., do wicelidera Rakowa Częstochowa - 2, a mają tyle samo co trzecie GKS Tychy.
W minionej kolejce zabrzanie wystąpili w Dąbrowie Górniczej przeciwko tamtejszej Unii, zajmującej przedostatnie miejsce. Trener Górnika II Andrzej Kobiałka musiał zrezygnować z trzech juniorów: Dutkiewicza, Malczyka i Kazika. Tuż przed meczem podczas rozgrzewki kontuzji doznał Kiełtyka, zatem goście wystąpili w dość eksperymentalnym składzie: Nawrat - Jabłoński, Rambo, Simon, Dutkiewicz (62. Malczyk) - Szczeponik, Nawrot (85. Kazik), Król, Domagalski (66. Wrona) - Murzyn, Kopański.
Zabrzanie przegrali 0:1 tracąc bramkę w 66. minucie. Jej strzelcem był Wojciechowski.
- Szkoda straconych punktów, bo mogliśmy awansować na drugie miejsce, bowiem Tychy przegrały, a Raków zremisował. Trudno jednak ustalić jakąś taktykę, kiedy do końca nie wiem, z jakich będę mógł skorzystać zawodników - mówi Kobiałka. Nowy trener pierwszej drużyny Górnika, Werner Liczka odbył już krótką rozmowę z Kobiałką. Ten znany czeski szkoleniowiec był zdziwiony, że w drugim zespole jest tak mało zawodników. Powiedział jednak Kobiałce, że w tym tygodniu nie może liczyć na jakieś wzmocnienia z kadry pierwszego zespołu, bo musi on mieć osiemnastu zawodników przygotowanych na 120 procent do gry z Amiką we Wronkach. Tymczasem już jutro o godz. 16. Górnik II zmierzy się w Zabrzu z Rakowem. Mecz rozegrany zostanie awansem najprawdopodobniej na głównej płycie stadionu im. Ernesta Pohla przy ul. Roosevelta.
- Chciałem, aby zawodnicy mieli wolne w Wielką Sobotę. Raków przystał na wcześniejszy termin meczu i sądzę, że wszyscy będą zadowoleni - zapewnia Kobiałka.
Jesienią w Częstochowie było 1:1. Zapowiada się więc bardzo ciekawy mecz. Kilka lat temu Raków grał w pierwszej lidze i wtedy przyjeżdżał do Zabrza na mecze z Górnikiem o punkty w ekstraklasie. Potem nastąpiły dla Rakowa trudne czasy. Ostatnio w klubie wiele się zmieniło. Panuje w nim dobra atmosfera. Zespół prowadzony przez trenera Aleksandra Somodurowa znajduje się w ścisłej czołówce tabeli i marzy o awansie do trzeciej ligi, a w przyszłości może jeszcze wyżej.

źródło: Dziennik Zachodni



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]