Forum
 

Górnik II Zabrze gra z Rakowem

Druga drużyna Górnika zajmuje czwarte miejsce w grupie pierwszej czwartej ligi, mając na koncie 33 punkty. Do lidera MKS Sławków zabrzanie tracą 4 pkt., do wicelidera Rakowa Częstochowa - 2, a mają tyle samo co trzecie GKS Tychy.
W minionej kolejce zabrzanie wystąpili w Dąbrowie Górniczej przeciwko tamtejszej Unii, zajmującej przedostatnie miejsce. Trener Górnika II Andrzej Kobiałka musiał zrezygnować z trzech juniorów: Dutkiewicza, Malczyka i Kazika. Tuż przed meczem podczas rozgrzewki kontuzji doznał Kiełtyka, zatem goście wystąpili w dość eksperymentalnym składzie: Nawrat - Jabłoński, Rambo, Simon, Dutkiewicz (62. Malczyk) - Szczeponik, Nawrot (85. Kazik), Król, Domagalski (66. Wrona) - Murzyn, Kopański.
Zabrzanie przegrali 0:1 tracąc bramkę w 66. minucie. Jej strzelcem był Wojciechowski.
- Szkoda straconych punktów, bo mogliśmy awansować na drugie miejsce, bowiem Tychy przegrały, a Raków zremisował. Trudno jednak ustalić jakąś taktykę, kiedy do końca nie wiem, z jakich będę mógł skorzystać zawodników - mówi Kobiałka. Nowy trener pierwszej drużyny Górnika, Werner Liczka odbył już krótką rozmowę z Kobiałką. Ten znany czeski szkoleniowiec był zdziwiony, że w drugim zespole jest tak mało zawodników. Powiedział jednak Kobiałce, że w tym tygodniu nie może liczyć na jakieś wzmocnienia z kadry pierwszego zespołu, bo musi on mieć osiemnastu zawodników przygotowanych na 120 procent do gry z Amiką we Wronkach. Tymczasem już jutro o godz. 16. Górnik II zmierzy się w Zabrzu z Rakowem. Mecz rozegrany zostanie awansem najprawdopodobniej na głównej płycie stadionu im. Ernesta Pohla przy ul. Roosevelta.
- Chciałem, aby zawodnicy mieli wolne w Wielką Sobotę. Raków przystał na wcześniejszy termin meczu i sądzę, że wszyscy będą zadowoleni - zapewnia Kobiałka.
Jesienią w Częstochowie było 1:1. Zapowiada się więc bardzo ciekawy mecz. Kilka lat temu Raków grał w pierwszej lidze i wtedy przyjeżdżał do Zabrza na mecze z Górnikiem o punkty w ekstraklasie. Potem nastąpiły dla Rakowa trudne czasy. Ostatnio w klubie wiele się zmieniło. Panuje w nim dobra atmosfera. Zespół prowadzony przez trenera Aleksandra Somodurowa znajduje się w ścisłej czołówce tabeli i marzy o awansie do trzeciej ligi, a w przyszłości może jeszcze wyżej.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online