Bukowiec: Cała kasa dla rodziców!

- Po meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki padłem na kolana. Nie byłem zmęczony, byłem szczęśliwy! - wyznał "Super Expressowi" 17-letni Mateusz Bukowiec, pomocnik Górnika Zabrze, który podczas ostatniego weekendu zadebiutował w pierwszej lidze.
- Miałem zagrać już w rundzie jesiennej, w meczu z Legią Warszawa - kontynuuje. - Trener Waldemar Fornalik zasygnalizował zmianę. Stałem przy linii, gotowy do wejścia na boisko. Niestety, legioniści strzelili gola... Podczas spotkania ze Świtem na trybunach siedzieli moi rodzicie. Nie miałem tremy z tego powodu. Chciałem dobrze wypaść, dać jak najwięcej drużynie. A to, że wystąpiłem nie na swojej pozycji, tylko w ataku, nie miało znaczenia. Najważniejsze, że grałem!

Prymus w szkole
Mateusz jest podstawowym graczem reprezentacji Polski do lat 17, prowadzonej przez trenera Michała Globisza.

- Ma dobry przegląd pola, dużo widzi na boisku - chwali podopiecznego Globisz. - To inteligentny, poukładany chłopak. Zobaczycie, zrobi karierę. "Sodówka" mu nie grozi.

Dobrze o Bukowcu mówi również Kazimierz Moskal, kapitan Górnika: - Bardzo zdolny, z sercem do gry i - co chyba najważniejsze - pokazuje na boisku charakter.

Większość młodych zawodników narzeka na szkołę, ale Bukowiec nie ma z nią żadnych kłopotów. Chodzi do liceum sportowego w Zabrzu. Na półrocze miał średnią... 5,4!

- Nauka po prostu sprawia mi przyjemność - śmieje się "Buki". - Tak samo jak czytanie. Co przeczytałem? Pamiętam, że kiedyś bardzo podobał mi się "Kubuś Puchatek" (śmiech). A na imprezki nie mam czasu. Przecież ja cały dzień mam zajęty: szkoła, treningi, nauka. I jak tu balować?

Nie przelewa się
- Wszystkie pieniądze, które dostaję z klubu, oddaję rodzicom. Nie wstydzę się tego! - wyznaje szczerze Mateusz. - W domu się nie przelewa. Tata jest trenerem w Piaście Leszczyny, mama - nauczycielką. A ja mam jeszcze 11-letniego brata i siostrę, która studiuje.

Nie wiadomo, jak długo Bukowiec będzie piłkarzem Górnika. Dlaczego? Pytają o niego wysłannicy zagranicznych klubów. Latem ubiegłego roku pojawiła się oferta z angielskiego Evertonu Liverpool. Później Bukowiec był na stażu we włoskim Interze Mediolan. Ostatnio obserwował go menedżer Manchesteru United. Czy w takiej sytuacji Marek Koźmiński zdoła zatrzymać utalentowanego nastolatka w Zabrzu?

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]