Fornalik: Nie odchodzę w niesławie

Rozmowa z Waldemarem Fornalikiem, byłym trenerem Górnika.
» Wyjeżdżał pan rano z domu do klubu jako trener Górnika. Jest pan zaskoczony dymisją?
- Wie pan, tak jakbym się spodziewał. Ale jechałem do klubu z myślą, że wspólnie z prezesem i właścicielem zastanowimy się, co można zrobić, żeby drużyna grała lepiej. Dowiedziałem się jednak, że jest już nowy trener. 
» Jest w panu żal, że rozstanie nastąpiło pomimo wygranej w ostatnim meczu?
- Nawet dobrze się stało, nie odchodzę w niesławie. No cóż, drużyna grała jednak źle, dlatego decyzję działaczy przyjąłem ze zrozumieniem. Każdy etap kiedyś się kończy. Będę kibicował Górnikowi. Przeżyłem w szatni z drużyną wiele miłych chwil. Nigdy nie zagrażało nam widmo degradacji, sytuacja ekonomiczna na Śląsku nie pozwalała jednak na budowanie silnego zespołu. Ciągle ktoś z niego odchodził, a ja musiałem budować właściwie wszystko od nowa.

» Zimą działacze też mocno podnieśli panu poprzeczkę, wymieniając kolejnych kilku piłkarzy...
- Ale latem pokazałem, że potrafię sobie radzić w takiej sytuacji. Zespół ma na koncie 24 punkty, uważam, że to bardzo przyzwoity wynik. Poza tym ta drużyna będzie i musi z czasem grać coraz lepiej.

» Na razie jednak zespół gra źle. Ma pan sobie coś do zarzucenia?
- Umówmy się, że z nowych piłkarzy do gry gotowi są Felipe, Makriew i Hernani. Reszta dopiero aspiruje do ligowego poziomu. To melodia przyszłości. Poza tym mieliśmy trochę inne przygotowania niż poprzednio. Piłkarzy trapiły kontuzje, choroby, a czas uciekał, nie było go wiele na zgrywanie drużyny.

» Do współpracy narzucono panu Włocha Paolo Terziottiego. Jak się wam razem pracowało?
- Z Markiem Wleciałowskim bardzo dobrze...

Rozmawiał Tomasz Mucha

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]