Liczka, nowy trener Górnika: Drużyna stale musi czynić postępy

Czech Werner Liczka został w poniedziałek trenerem piłkarzy Górnika Zabrze. Zastąpił Waldemara Fornalika, który zespół Górnika prowadził od maja 2001.
Liczka grał w Baniku Ostrawa przez 12 lat, był trenerem tej drużyny, w Polsce prowadził Polonię Warszawa, a po zakończeniu sezonu 2001/2002 rozpoczął pracę z czeską młodzieżówką. 
Obaj trenerzy - Fornalik i Liczka pojawili się na poniedziałkowej konferencji prasowej w Zabrzu wraz z prezesem klubu Zbigniewem Koźmińskim i właścicielem Górnika Markiem Koźmińskim.

- Zakończył się pewien etap naszej działalności i wspólnie z trenerem Fornalikiem doszliśmy do wniosku, że dobrze będzie jeżeli drużynę poprowadzi ktoś inny. Zdecydowaliśmy się na elegancką formę rozstania. Uważamy, że tak należy zrobić. Werner Liczka nie wymaga rekomendacji. To doświadczony szkoleniowiec z osiągnięciami i wynikami. Cieszymy się, że udało się nam go namówić do pracy w Zabrzu. Rozpocznie pracę w Górniku bez nadmiernych obciążeń wynikowych, ponieważ drużyna zajmuje niezłe miejsce w tabeli i może myśleć już o przyszłym sezonie - powiedział Zbigniew Koźmiński.

- Były zastrzeżenia do gry prezentowanej przez zespół. Rozmawialiśmy na ten temat i zapadła decyzja o zmianie, którą przyjmuję ze zrozumieniem - powiedział Waldemar Fornalik, który w poniedziałek zakończył pracę w Górniku, ale wynagrodzenie będzie pobierał do końca sezonu.

- Jeżeli w międzyczasie pojawi się nowy pracodawca na pewno się porozumiemy - dodał Z. Koźmiński.

Działacze Górnika skontaktowali się z Liczką w czwartek, trener obejrzał sobotni mecz w Zabrzu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a w niedzielę, po trzygodzinnych negocjacjach w Cieszynie, zdecydował się związać z Górnikiem do czerwca 2005, z opcją przedłużenia umowy o kolejny rok.

- Mimo, że do Ostrawy, gdzie mieszkam, jest do stadionu Górnika nieco ponad 80 km, na pewno zamieszkam w Zabrzu. Znam trenera Fornalika. Należy mu się wielkie uznanie za to, że pracował w jednym klubie trzy lata, co zdarza się bardzo rzadko. Zgodziłem się na propozycję Marka Koźmińskiego, ponieważ odpowiada mi jego filozofia budowy drużyny. Osiągniemy wyznaczony cel, jeżeli na stadion w Zabrzu będzie przychodziło po 15 tys. widzów i będą zadowoleni z gry Górnika. Bo piłka jest przecież przede wszystkim dla kibiców. Założyliśmy, że drużyna stale musi czynić postępy - powiedział nowy szkoleniowiec zabrzan.

Liczka do końca tego sezonu pracował będzie z dotychczasowym sztabem szkoleniowym Górnika, a później sam określi z kim chce współpracować.

- Trener Liczka był pierwszym i jedynym kandydatem na to stanowisko. Nie oczekujmy, że dokonana tu jakiś cudów. Zakładamy pracę długofalową, której efekty mogą być widoczne za pół roku, czy nawet za rok - dodał Marek Koźmiński.

We wtorek piłkarze Górnika udadzą się na dwudniowe "minizgrupowanie" niedaleko Gliwic, aby m.in. lepiej poznać się z nowym szkoleniowcem.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]