Wójcik zostanie trenerem Górnika?

Janusz Wójcik (50 l.), były selekcjoner reprezentacji Polski, przymierza się do pracy w Górniku Zabrze. Nie wiadomo tylko, jaką miałby tam pełnić funkcję: trenera, konsultanta czy menedżera. Wszystko zależy od wyniku meczu ze Świtem.
Właściciel Górnika Zabrze Marek Koźmiński (33 l.) jest już po rozmowach z Januszem Wójcikiem.
- A co, już cała Warszawa huczy od plotek? - zagadnął Koźmiński. - Wójcik w Zabrzu? Pozostawię to bez komentarza. 
- Ostatnio rozmawiałem nie tylko z Górnikiem - odparł dyplomatycznie szkoleniowiec. - Chciałbym pracować tam, gdzie będę miał przyjaciół. Jaki to będzie klub? Wszystko rozstrzygnie się po tej kolejce ligowej.

Obaj panowie znają się już kilka ładnych lat. "Koza" był podopiecznym "Wójta" w kadrze olimpijskiej. Największym sukcesem było wywalczenie w 1992 roku, na igrzyskach w Barcelonie, srebrnego medalu.

W trzech meczach rundy wiosennej piłkarze Górnika Zabrze zdobyli tylko jeden punkt i jednego gola. Porażki z Polkowicami 1:3, Wisłą Kraków 0:4 oraz remis z Lechem 0:0 zostawiają spory niesmak. Roszada w sztabie szkoleniowym uzależniona jest od wyniku meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Jeśli dziś zabrzanie nie zdobędą trzech punktów, to trener Waldemar Fornalik (40 l.) może zacząć rozglądać się za nową pracą.

- Gdy wygramy, będzie OK - przekonuje Fornalik. - Jeśli przegramy... Każdy trener musi się liczyć z tym, że mu kiedyś podziękują za pracę. Niekiedy zdarza się to po pierwszej kolejce, kiedy indziej po drugiej lub trzeciej. Ale zostawmy te dywagacje. Liczę, że pokonamy Świt.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]