Marek Koźmiński: Nie robimy tragedii

Trzy mecze, jeden punkt i bilans bramkowy 1:7, oto dorobek Górnika w rundzie wiosennej. Nie tak wyobrażali sobie start swojej drużyny kibice z Zabrza. Właściciel klubu Marek Koźmiński też nie ukrywa, że jest rozczarowany grą i wynikami.
- Momentami gramy nieźle, ale frajersko tracimy gole, a sami nie potrafimy ich zdobyć i punkty uciekają - mówi Marek Koźmiński. - Powtarza się ten sam scenariusz co jesienią. W meczu z Wisłą to nie krakowianie strzelali tylko my dawaliśmy im bramki w prezencie. 
Koźmiński nie zgadza się z sugestią, że wpływ na grę drużyny mają zmiany dokonane w czasie zimowej przerwy w rozgrywkach. Owszem sprowadził jedenastu nowych zawodników, z których jeden jeszcze nie dojechał.
- Ale w meczu z Wisłą zagrało raptem dwóch nowych piłkarzy - dodaje właściciel Górnika. - Mówienie o zmianach w składzie jest zwykłym alibi. Problem moim zdaniem tkwi w psychice. Adrian Sikora poszedł do Groclinu i nagle zaczął grać w stylu Smolarka. Poczuł się mocny. Dowartościował się. A u nas Grzegorz Jakosz, który jesienią należał do wyróżniających się zawodników, nie schodził poniżej "szóstki", zaczął grać fatalnie.

Najłatwiej w takim momencie całą winę zwalić na trenera, ale... którego? Paolo Terzziotti i Marek Wleciałowski zimą rozpoczęli współpracę z Waldemarem Fornalikiem.
- Fizycznie piłkarze są przygotowani, bo w meczu z Wisłą, trzy dni po ciężkiej przeprawie z Lechem, biegali do 93 minuty - wyjaśnia Marek Koźmiński. - W całej piłkarskiej Europie z drużynami pracują sztaby szkoleniowe. Pod tym względem w Górniku jest więc wreszcie normalnie. Waldemar Fornalik jest superszefem i ma większy komfort pracy. W ślad za tym powinna iść lepsza gra piłkarzy. Muszą oni jednak jeszcze uwierzyć w siebie, zacząć strzelać bramki i zmienić mentalność. Nikola Mijailović, 21-letni obrońca Wisły, wyleciał z boiska po 29 minutach gry, ale w tym czasie nie tylko strzelił gola. Przede wszystkim walczył tak, że nasi piłkarze fruwali po starciach z młodym Serbem.

Różnica w sprowadzaniu piłkarzy do Wisły i Górnika polega jednak na tym, że do Krakowa trafił Edno i za 150 tysięcy euro na rok siedzi na ławce rezerwowych, a zabrzańscy Brazylijczycy zarabiają tysiąc euro miesięcznie i wychodzą w podstawowej jedenastce. W dodatku nigeryjski napastnik Bello Yero zamiast strzelać gole dla Górnika ciągle czeka na wizę i jego występy w polskiej ekstraklasie wiosną są coraz mniej realne.
- Mamy do dyspozycji tych, których mamy i oni muszą wygrać w sobotę ze Świtem - twierdzi Marek Koźmiński. - Nie robimy tragedii z tego co już za nami, ale mamy nadzieję, że od soboty będziemy w radośniejszych nastrojach.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]