Górnik - Świt: Mecz prawdy

Po trzech spotkaniach bez wygranej, Górnik gra mecz, którego stawką jest coś więcej niż trzy punkty. Atmosfera wokół klubu, trenera i piłkarzy jest po klęsce z Wisłą bardzo gęsta. Na Roosevelta nikt nie ukrywa, że konfrontacja z ostatnim w tabeli Świtem będzie spotkaniem prawdy. - Faktycznie, wszyscy dostaną odpowiedź na co nas faktycznie stać. Cel jest jeden - wygrana. Tym samym ucinamy wszelkie dywagacje na tematy dotyczące drużyny. Atmosfera jest zwykle mocno związana z punktami. Tak jest i w tym wypadku - uważa trener Waldemar Fornalik, który nie ma wielkich problemów kadrowych. Dziś okaże się, czy zagra Paweł Wojciechowski, który doznał urazu głowy w ostatnim meczu. Joao Paulo zaraził się od zdrowego już Hernaniego i leczy przeziębienie. Na niegroźną kontuzje narzeka Błażej Radler. - Zagramy inaczej niż z Wisłą. Będą też zmiany w składzie i ustawieniu - dodaje Fornalik. W Górniku wiosną brakuje ofensywnego pomocnika. Być może więc szansę dostanie ktoś z dwójki Mateusz Bukowiec - Rafał Niżnik. - Musimy poprawić grę w obronie, a napastnicy muszą zacząć trafiać. Każdy inny wynik niż wygrana będzie naszą porażką - kończy Fornalik, który dziś zabiera drużynę na przedmeczowe zgrupowanie. Na Roosevelta zapaliło się światło ostrzegawcze. Czy jutro zgaśnie?

"Historyczny" tydzień w Nowym Dworze Mazowieckim - rozpoczęty pierwszym zwycięstwem w ekstraklasie - nie odbiegał od innych dni. - Może tylko chłopcy w nieco lepszym humorze przychodzili na zajęcia - zauważa kierownik drużyny, Robert Grzelak. Dzięki pokonaniu katowiczan Świt "złapał kontakt" punktowy z poprzedzającymi go ekipami. - Teraz dopiero widać wagę dwóch punktów, straconych w remisowym spotkaniu z Widzewem Łódź - dodaje Grzelak.

Po konsultacji z trenerem Władysławem Stachurskim, prezes Wojciech Szymański zdecydował się kontynuować spotkania drużyny z psychologiem. Kolejną "sesję terapeutyczną" zawodnicy mieli wczoraj przed treningiem. - Na pewno nie zaszkodzą, a może i pomagają - podsumowuje owe nietypowe zajęcia Robert Grzelak.

Nowodworzanie przyjadą na Śląsk w piątek. Jeszcze wczoraj pod znakiem zapytania stał udział w spotkaniu Piotra Cetnarowicza. - Pewnie jednak pojedzie z nami - "gdybał" Robert Grzelak. Niewykluczony jest także udział w meczu - przynajmniej w charakterze rezerwowego - Przemysława Urbaniaka, który już trenuje z kolegami.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]