Więcej o wczorajszym sparingu z reprezentacją Polski U-21

"I wszystko jasne" powie uważny obserwator tego spotkania. Mecz z młodzieżówką Władysława Żmudy, przegrany 1:3, dał bowiem odpowiedź na pytanie, dlaczego działaczom Górnika mogło zależeć na przełożeniu ligowego spotkania z Lechem Poznań. Odpowiedź wydaje się prosta, a dla kibica zabrzan bolesna. Śląski zespół jest teraz wyjątkowo słaby. - To była tragedia, a miało być lepiej - powiedział jeden z fanów. - Wyglądali, jakby przebiegli przed meczem sto kilometrów - dodał drugi. 
Nic dziwnego, że trener Waldemar Fornalik wyglądał na załamanego. - Prześladuje nas jakieś fatum. Muszę teraz zmienić coś w grze defensywnej, bo obrona ciągle powiela pewne błędy, a tak być nie może. W Polkowicach mogą wybiec od pierwszych minut Paweł Wojciechowski i Łukasz Juszkiewicz - zdradził Fornalik.

Kolejne kontuzje

Co do fatum, to można pod to stwierdzenie podciągnąć kontuzje Jarosława Popieli i Michała Chałbińskiego. Pierwszemu wyskoczył bark, drugi pojechał do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Ale i tak gdyby Górnikowi przyszło cztery dni temu grać z Lechem, trener Fornalik musiałby wystawić skład, który podajemy obok. I znów wracamy do punktu wyjścia, czyli do stwierdzenia, że Górnik przekłada mecze, bo jest słaby i przetrzebiony kontuzjami. Spotkania z Polkowicami przełożyć się już jednak nie da.

Dość snucia teorii

- Różne teorie można snuć, ale wcale nie jest powiedziane, że w meczu z Lechem nie zagralibyśmy lepiej niż dzisiaj. W lidze dochodzi gra o stawkę, tego w sparingach brakuje - stwierdził właściciel klubu Marek Koźmiński, który ostro bronił swoich racji, nie oszczędzając przy tym piłkarzy. - Jeśli kibice mówią, że piłkarze wyglądają jakby przebiegli przed meczem sto kilometrów to powiem, że mają mieć siły na przebiegnięcie pięciuset - dodał.

- Ktoś jednak chce powiedzieć, że zespół jest zajechany.

- Wprowadzamy pewne europejskie standardy szkolenia, dlatego śmieszą mnie te wypowiedzi - mówił Koźmiński.

Kibic chce zwycięstw tu i teraz, a nie w bliżej nieokreślonej przyszłości. Temu problemowi właściciel będzie musiał stawić czoła i nie może liczyć na tak pobłażliwą opinię, jaka padła z ust trenera młodzieżówki Władysława Żmudy. Przed meczem mówił, że postawił na Górnika, bo chciał mocnego przetarcia przed meczami z Anglią i Niemcami. Górnik jednak stanowił raczej marną imitację tych drużyn.

- Ważne, że mieliśmy możliwość spotkać się po czterech miesiącach przerwy. Doszli do nas Dudka i Strąk. Ci dwaj mieli pierwszą okazję, by się wkomponować. A Górnik to nie moja sprawa - stwierdził Żmuda.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]