Górnik przegrał z młodzieżową reprezentacją Polski

(aktualizacja: 17:26) W towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w Zabrzu miejscowy Górnik przegrał z reprezentacją Polski do lat 21 1:3 (0:1).
Mecz rozegrano na bocznym boisku Górnika. Słoneczna pogoda przyciągnęła około setki kibiców. Mimo sparingowego charakteru spotkania nie obeszło się bez kontuzji. 
W pierwszej połowie po zderzeniu z bramkarzem kadry urazu głowy doznał piłkarz Górnika Michał Chałbiński, który na chwilę stracił przytomność i został odwieziony na specjalistyczne badania do szpitala. Później Górnik stracił jeszcze Jarosława Popielę (kontuzja barku).

Po meczu trener kadry Władysław Żmuda powiedział: "Najważniejsze jest to, że spotkaliśmy się na konsultacji, ponieważ nie widziałem się z drużyną od listopada. Chłopcy pokazali zaangażowanie, chcieli grać. Wynik w tej sytuacji nie jest najważniejszy. Przede wszystkim zależy mi na tym, żeby przyzwyczaić moich zawodników mentalnie do gry z takimi rywalami jak np. reprezentacja Anglii".

Meczem z Górnikiem młodzieżówka zakończyła krótką konsultację szkoleniową w Pszczynie. Kolejnym sprawdzianem podopiecznych trenera Żmudy będzie wyjazdowy mecz z Węgrami, 31 marca.

Zmartwiony plagą kontuzji i chorób w zabrzańskim zespole był główny właściciel klubu Marek Koźmiński.

"Górnik jest zespołem nieobliczalnym. Praktycznie nie wiadomo na co drużynę stać. W czasie sparingów praktycznie nigdy nie zdarzyło się tak, że mogli zagrać wszyscy zawodnicy. Ciągle trapią nas kontuzje albo choroby. Kadra pierwszego zespołu liczy 26 nazwisk, a dziś były kłopoty z zestawieniem drużyny" - powiedział Koźmiński.

Górnik Zabrze - Polska U-21 1:3 (0:1) Bramki: dla Górnika - Hernani (82), dla kadry U-21 - Karol Gregorek - dwie (55, 84), Paweł Brożek (14).

Górnik: Lech - Felipe, Radler, Hernani, Jakosz - Joao Paulo, Moskal, Bukalski, Popiela - Makriew, Chałbiński. Ponadto grali: Laskowski, Probierz, Nogawa, Jabłoński, Rambo, Kopański, Murzyn.

U-21: Kasprzak - Fonfara, Wojciechowski, Kucharski, Dudka - Bolimowski, Strąg, Kurek, Brozeli - Gregorek, Brożek.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]