Górnik zatańczy z Górnikiem

Piłkarze Górnika Zabrze już nie wracają pamięcią do meczu w Poznaniu. Najważniejsze są zdobyte trzy punkty. Teraz podopieczni Waldemara Fornalika czeka kolejny mecz. Być może nawet trudniejszy, niż ten z pierwszej kolejki.
Kazimierz Moskal, kapitan drużyny z Roosevelta nie ukrywa, że potyczka w Poznaniu była bardzo trudna. 
- Przed sezonem mówiło się, że Lech będzie mierzył w puchary – mówi Moskal. – Poza tym drużyna z Poznania miała wspaniały doping. Na trybunach zasiadło chyba 16 tysięcy widzów. To też robiło wrażenie.

Zabrzanie nie wystraszyli się jednak szumnych zapowiedzi Lechitów, ani dopingu ich fanów. Teraz jednak Górnik stanie do walki o kolejne punkty. Rywal, beniaminek z Polkowic wcale nie zamierza tanio sprzedać skóry. Tym bardziej, że w pierwszej kolejce przegrał z Wisłą Kraków.

- To dla nas może być nawet gorszy mecz niż ten w Poznaniu – dodaje Moskal. – Oczekiwania naszych fanów są jedno znaczne – trzeba wygrać. Remis byłby źle przyjęty. Poza tym Polkowice na pewno staną z tyłu, nastawiając się na kontry. Z takimi drużynami gra się bardzo ciężko. Zobaczymy, jak zaprezentujemy się w ataku pozycyjnym. W niedzielę zabrzanie mieli wolne. Poniedziałek lekki rozruch, wtorek dwa treningi. Później trenowali już raz dziennie. Kto nie zagra w potyczce z Górnikiem Polkowice? Na pewno Paweł Pęczak, który nabawił się kontuzji w Poznaniu. Poza tym wszyscy są zdrowi. Nie jest wykluczone, że strój piłkarski założy także właściciel klubu, Marek Koźmiński.

- W obronie będzie nas trochę mało – dodaje Moskal. – Może więc Marek wybiegnie na boisko.

Mimo wszystko zabrzanie liczą, że pokonają swego imiennika z Polkowic. Jak twierdzi Moskal, w sobotę Górnik Zabrze zatańczy z Górnikiem. Górą powinien być jednak ten z Zabrza.

źródło: Super Express
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]