Orkiestry nie będzie

To pierwsze z „górniczych” spotkań w tym sezonie. Zabrze, Polkowice, Łęczna... Tyle Górników w ekstraklasie jeszcze nie było. W przypadku zabrzan bardziej na czasie byłaby nazwa mająca coś wspólnego z... kozą, jednak o zmianie szyldu nie było i nie ma mowy. – To byłaby absolutna głupota. Ta nazwa jest znana w całym kraju i w Europie – zapewnia Zbigniew Koźmiński, który nie przewiduje na stadionie żadnej górniczej orkiestry. – Jestem przeciwny takim zwyczajom. Liczy się tylko mecz. Czekamy na tą premierę z dreszczykiem emocji. Świetny wynik w Poznaniu, nowa drużyna, która pierwszy raz pokaże się na Roosevelta... Stadion też po kosmetycznym zabiegu, z 3-tysiącami krzesełek. Wygląda naprawdę ładnie. Spodziewamy się dużej frekwencji i dobrego wyniku.

W Górniku, choć zmian personalnych było sporo, mają ból głowy. Pierwszy to zmiennik dla Piotra Lecha (wczoraj testowano kolejnych bramkarzy w sparingu Carbo), a drugi to obsada prawej obrony.

- Trudno być cierpliwym – tak komentuje problem zdrowotne Pawła Pęczaka trener Waldemar Fornalik. – Ciągnie się to od kilku miesięcy. Przerwa, jeden, dwa mecze i ponownie to samo. Paweł naciąga mięsień przywodziciela. Nie trenował, o grze nie ma mowy, poddał się za to rezonansowi magnetycznemu. Może będzie potrzebna interwencja z zewnątrz, zabieg. Kto zagra na prawej obronie? W Poznaniu wyszedł Radler i spisał się bardzo dobrze – dodaje Fornalik, który nie twierdzi, że przeciwko Polkowicom wyjdzie na boisko ta sama drużyna, która wygrała mecz na Bułgarskiej.

- Tam wszyscy zagrali dobrze, ale spotkamy się z innym przeciwnikiem. Muszę jeszcze popatrzeć dokładnie na grę Polkowic. Cel jest prosty. Nie zmarnować kapitalnej zaliczki z pierwszej kolejki. Tym bardziej, że potem dwa kolejne mecze gramy na wyjeździe.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]