Co słychać w Górniku II Zabrze?

Aż pięciu zawodników z podstawowego składu opuściło w przerwie letnie rezerwy pierwszoligowca. Jeden z piłkarzy Przemysław Ekiert trafił do pierwszej drużyny, trzech innych: Marcin Kocur, Dawid Sala i Michał Kusiak zasiliło szeregi Walki Makoszowy. Jedynymi wzmocnieniami są: Tomasz Wójcik, który dla odmiany przywędrował z ekipy beniaminka III ligi oraz Wojciech Simon z Gazobudowy.
- Dysponujemy teraz właściwie tylko 14-osobową kadrą - mówi trener Górnika II Andrzej Kobiałka. - Trudno będzie w tym sezonie i chyba będziemy musieli walczyć o utrzymanie. 
Ciekawostką jest, że wraz z ekipą rezerw trenują też czasami piłkarze z pierwszego zespołu, a wśród nich również obcokrajowcy. - Miałem już na treningu Brazylijczyków i Bułgara, trudno się z nimi dogadać - opowiada Kobiałka. - Próbujemy rozmawiać po niemiecku, albo rosyjsku, ale nie zawsze się udaje.

Udał się natomiast piłkarzom Górnika mecz inaugurujący sezon. Po bramkach Tomasza Wójcika i Kamila Kopańskiego zabrzanie wygrali na wyjeśdzie ze śródłem Kromołów 2: 1.

Mecze na własnym boisku Górnika II Zabrze
17.08 godz. 11 Jura Niegowa
31.08 godz. 11 Unia-Alba Dąbrowa Górnicza
14.09 godz. 11 KS Myszków
28.09 godz. 11 Urania Ruda śląska
12.10 godz. 11 GKS Tychy
30.10 godz. 15.30 Szombierki Bytom śr
16.11 godz. 11 MKS Sławków

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]