Fornalik: Powstaje nowy zespół

Po ostatnim meczu rundy jesiennej właściciel klubu Marek Koźmiński stwierdził, że Górnik Zabrze może zaatakować wiosną czwarte miejsce w tabeli i myśleć o grze w następnym sezonie w Pucharze UEFA. Czy to znaczy, że stawia przed swoją drużyną ambitny cel marszu w górę.
- Wywalczenie już teraz występów w europejskich pucharach wyprzedziłoby to, co budujemy w Górniku - mówi Waldemar Fornalik. - Mamy młodych, utalentowanych zawodników. Powstaje zespół. Zimą dołączyło do drużyny kolejnych dziesięciu zawodników, a jedenasty spodziewany jest w trakcie rozgrywek. Nie muszę chyba tłumaczyć, co to znaczy, ale dodam tylko, że w Groclinie, gdzie skala zmian była o wiele mniejsza, po przegranych spotkaniach z Bordeaux wszyscy podkreślali, że drużyna z rundy jesiennej przestała istnieć, a nowi piłkarze jeszcze nie wkomponowali się w zespół. W naszym przypadku pobiliśmy chyba nie tylko transferowy rekord Polski, ale nawet rekord świata i teraz trzeba to wszystko poukładać.
Dlatego na pytanie o cel na rundę wiosenną odpowiadam tak: chciałbym, żeby Górnik nie grał gorzej niż jesienią i zdobył nie mnie punktów niż uzyskał w pierwszej rundzie.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]