Górnik Zabrze: Spore zmiany

Spore zmiany kadrowe zaszły w przerwie zimowej w piłkarskim klubie Górnik Zabrze. Klub pozyskał piłkarzy z Brazylii, Japonii i Nigerii. Asystentem trenera Waldemara Fornalika został Marek Wleciałowski.
Za przygotowanie atletyczne zabrzan odpowiadać będzie Włoch Paolo Terzotti. W ataku Górnika zagra wiosną Michał Chałbiński. 
Z klubem pożegnali się Adrian Sikora (przeszedł do Groclinu), Paweł Pęczak (Dospel), Madrin Piegzik i Piotr Gierczak (obaj Szczakowianka), Marcin Chyła (Piast Gliwice), Marcin Szulik (Union Berlin). Zabrzańscy kibice nie zobaczą tez w zespole Macedończyka Aco Stojkova.

Oprócz Chałbińskiego, który przyszedł z drugoligowego niemieckiego SSV Jahn Regensburg, zespół Górnika zasilili bramkarz Bartosz Białkowski (z Polonii Olimpii Elbląg), Brazylijczycy Hernani i Joao Paulo (obaj Avai FC) oraz Rambo (Brescia), Japończyk Kimitoshi Nogawa (Atletico Londrina), Nigeryjczyk Bello Yero (Ebedei Lagos).

Łącznie w kadrze jest ośmiu obcokrajowców. Dziewiąty - Brazylijczyk Galdinho - został wypożyczony do Walki Zabrze. Szefowie klubu zorganizowali dla nowych zawodników kursy języka polskiego, który ma być obowiązujący w zespole. Te transfery są efektem aktywności głównego udziałowca Górnika - Marka Koźmińskiego, który w poszukiwaniu nowych zawodników był we Włoszech i Brazylii.

W roli drugiego szkoleniowca Marka Piotrowicza zastąpił związany wcześniej z Ruchem Chorzów Marek Wleciałowski. Trener Waldemar Fornalik był na stażu we Włoszech, do Italii pojechali też jego podopieczni na zgrupowanie. Okazało się jednak, że także w okolicach Brescii pogoda w lutym bywa kapryśna. Kilka razy piłkarzom przeszkadzał w zajęciach deszcz a ostatni z zaplanowanych sparingów - z trzecioligową Padwą został odwołany z powodu ataku zimy. Podczas tego obozu zabrzanie odnieśli rekordowe zwycięstwo. Pokonali amatorski zespół z Augsburga aż 16:0.

Z udziałem kibiców Górnika został zarejestrowany przygotowany przez piosenkarza Stachursky'ego klubowy hymn.

Zabrzanie rozegrali w zimowej przerwie 11 sparingów. Wyniki:z Arką Gdynia 2:2, a Bobrkiem Karb Bytom 2:1, z Przyszłością Ciochowice 6:0, z Zagłębiem Sosnowiec 1:2, z Koszarawą Żywiec 0:5, z Polonią Bytom 4:3, z Górnikiem Łęczna 0:0, z SV Ried 1:2, z Augsburgiem 16:0, z Brescią 0:1, z Lemezzane (3. liga włoska) 1:2.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]