Kolejka w ocenie trenera Waldemara Fornalika

W pierwszej kolejce Górnik Zabrze wygrał na Bułgarskiej z Lechem. Pierwszy raz od 1986 roku! Wczoraj, podobnie jak wszyscy trenerzy pierwszej i drugiej ligi, Waldemar Fornalik przebywał na kurso-konferencji w Warszawie.
Spotkał pan Libora Palę?
- Tak, ale nie było okazji, porozmawiać. Swoja drogą powiedziałem mu po sobotnim meczu, ze takie spotkanie w ogóle jest. Nie wiedział. 
O którym meczu najwięcej mówiło się w stolicy?

- O pierwszym.

Czyli wizycie Groclinu w Katowicach. Jakie wnioski?

- To pierwszy mecz i trudno powiedzieć czy jeden był tak dobry, czy drugi tak słaby. W każdym razie Groclin zrobił wielkie wrażenie. Grał szybko, kombinacyjnie, wychodziło im wszystko. Proszę tylko spojrzeć na ich ławkę. Woś, Niedzielan, Zając, Kaczmarczyk... Byłem przekonany, że będą groźni i to się potwierdza.

Groclin jest dziś lepszy od Wisły?

- Biorąc pod uwagę ten jeden mecz i ten konkretny dzień, pewnie że tak. Tylko, że tydzień wcześniej Groclin bardzo blado wypadł w Pucharze Polski. Dobry zespół potrafi grać na wysokim, równym poziomie przez dłuższy okres czasu. Dlatego poczekajmy jeszcze kilka kolejek. Mocni jednak będą. A Wisła ? Wygrała pewnie i spokojnie, jak mistrz, na dużym luzie wypunktowała beniaminka.

Dla Dospelu i trenera Lorensa to musiał być szok.

- Takie rzeczy się zdarzają, choć przyjemne nie są. Dobrze, że już lecą na Puchar UEFA i grają kolejny mecz. O zmęczeniu nie ma mowy, a Dospel bardzo potrzebuje dziś sukcesu. Jakiegokolwiek.

Beniaminkowie?

- Solidną piłkę pokazała Łęczna. Z drugiej strony tak doświadczony piłkarz jak Kobylański nie może w taki sposób osłabić drużyny. Miał szczęście Świt, który oddał w Łodzi dwa celne strzały. To wystarczyło do remisu. A Polkowice? Miały pecha grając z Wisłą. I mam nadzieję, że będą miały pecha grając w następnej kolejce na Roosevelta. Z drugiej strony jestem pełen pokory. My naprawdę jesteśmy dopiero na początku drogi.

Legia nie potrafiła wygrać w Wodzisławiu.

- To żadna niespodzianka. Odra znów zmieniała skład i po raz kolejny zaimponowała tymi samymi cechami, które Rysiek Wieczorek wpaja im trzeci sezon. Będzie grała dobrą piłkę. Tego jestem pewien. Podobnie jak Amica Wronki. Dobrzy piłkarze, solidna organizacja, dobra robota Stefana Majewskiego. Układa się to w pewną całość. W piłce jest miejsce na przypadek, ale w jednej kolejce, a nie w perspektywie całego sezonu.

Jak w tym tle wygląda Górnik?

- Myślę, że przyzwoicie. Zagraliśmy dobry mecz z dobrymi przeciwnikiem. W Poznaniu przegra jeszcze kilka niezłych drużyn, a uważam, że przy stanie 1-0 mogliśmy strzelić kolejne bramki.

Co pokazała pierwsza kolejka?

- Przed rokiem liderem po pierwszej kolejce meczu był Lubin i... spadł z ligi. Za wcześnie na wnioski, choć już widać, że liga będzie bardziej wyrównana. Jeden falstart, jeden wystrzał, ale już w następnej kolejce do Grodziska jedzie Odra. I jestem ciekaw jaki będzie wynik tego meczu.

Bohaterem kolejki był w zgodnej opinii Sebastian Mila. To już piłkarz na kadrę ?

- To nie jego pierwszy dobry mecz. Chłopak robi stale postępy od roku i nie widzę przeszkód, by nie miał dostać swojej szansy. Tym bardziej, że w kadrze ludzi niezastąpionych na tej pozycji nie widzę.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]