Fornalik: Mam pole manewru

Pod nie obecność Waldemara Fornalika Górnik trenował wczoraj pod okiem Marka Piotrowicza i Michała Probierza. - To był typowy rozruch. Oczywiście byliśmy w świetnych nastrojach. Jedynie co martwi, to uraz Pawła Pęczaka. Obrońca Górnika naciągnął mięsień i mało prawdopodobne, że zagra w sobotnim meczu z Polkowicami. Ma pecha - uważa Adrian Sikora, który po meczu nie wracał z ekipą autokarem do Zabrza. - W Poznaniu mieszka moja siostra. Trener pozwolił mi zostać. Szwagier kibicuje Lechowi, ale siostra jest za Górnikiem. Zrobię wszystko, by siostrzeniec kibicował nam. Po takim meczu będzie łatwiej - dodaje Sikora, który po strzeleniu zwycięskiej dla zabrzan bramki... wybił dwa zęby Mariuszowi Mowlikowi. - Na boks nie przechodzę. To był przypadek. Spadając na ziemię przypadkowo trafiłem go łokciem. Bramka? Prawdę mówiąc myślałem, że ta piłka wyjdzie poza boisko.
Warto zauważyć, że Górnik przynajmniej w pierwszym meczu obył się bez "zagranicznego" zaciągu. Na boisku nie pojawił się też - Rafał Niżnik. - Cieszę się, że mam pole manewru. Brałem pod uwagę grę Rafała, ale ostatecznie postawiłem na duet Szulik-Bukalski. I obaj zrobili dokładnie to czego od nich wymagałem. Na wysokich napastników też przyjdzie czas - powiedział Waldemar Fornalik.
Górnik sprawdza bramkarzy. W środę o 15.30 zabrzanie zagrają sparingowy mecz z Carbo Gliwice. W barwach drużyny z Ostropy będą stali bramkarze sprawdzani przez... Górnika.
W Poznaniu sporo komentarzy wywołały nerwowe reakcje Piotra Lecha po starciach z napastnikami gospodarzy. - Piotrek na pewno był faulowany przez rywali, ale nic go nie usprawiedliwia. Miał piłkę w rękach i jego obowiązkiem było skupienie się na grze, a nie na przeciwniku. Skończyło się dobrze, ale takie coś nie może się już powtórzyć. Szczególnie biorąc pod uwagę naszą sytuację kadrową na tej pozycji - twierdzi Waldemar Fornalik.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]