Rozmowa z Krzysztofem Bukalskim, piłkarzem Górnika Zabrze

Rozmowa z Krzysztofem Bukalskim, piłkarzem Górnika Zabrze Strzelając gola w Poznaniu znów przypomniał się pan polskim kibicom. Trudno sobie chyba wymarzyć lepszy powrót do polskiej ekstraklasy, zwłaszcza że Górnik wygrał na inaugurację sezonu 2:1.
- Nic dodać, nic ująć. Mecz z Lechem to rzeczywiście było miłe przeżycie. 
Czy to oznacza, że Górnik będzie grał w tym sezonie o najwyższe cele?

- Po jednym meczu nie można niczego wyrokować. O tym, na co nas stać, przekonają dopiero kolejne spotkania. W Poznaniu pokazaliśmy, że jako zespół mamy duże możliwości, choć oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów. Możemy grać jeszcze lepiej. Twardo stąpamy po ziemi, ale też znamy swoją wartość.

Jeżeli chodzi o mankamenty, to parę razy pod waszą bramką się zakotłowało...

- Na postawę obrony składa się gra całego zespołu, włącznie z pomocnikami i napastnikami. Jest wiele rzeczy nad którymi musimy pracować, nie tylko w obronie. Ale taki wynik przywieziony z Poznania mobilizuje jeszcze bardziej. Martwi nas tylko kontuzja Pawła Pęczaka.

Nie każdy zespół potrafi grać pod presją prawie 20 tysięcy kibiców przeciwnika...

- Nie było tremy, byliśmy zmobilizowani i tak ustawieni przez trenera, że każdy z piłkarzy wiedział, co ma robić na boisku. Założenia taktyczne były dobre, nam udało się je zrealizować.

Dla niektórych obserwatorów zaskoczeniem było, że w środku pomocy obok pana grał Marcin Szulik, a nie Rafał Niżnik. Pan nie był zdziwiony?

- Taka była koncepcja szkoleniowca. W grach sparingowych razem z Marcinem może rzeczywiście najrzadziej przebywaliśmy na boisku, ale przypuszczam, że trener Fornalik chciał dać wszystkim możliwość ogrania się. Przed meczem z Lechem nikt nie miał gwarancji, że wybiegnie w podstawowym składzie.

A panu taka niepewność odpowiada?

- Osobiście wolę być pewnym miejsca w drużynie, ale nie przeszkadza mi to. Każda sytuacja jest inna. Teraz starałem się udowodnić, że zasługuję na miejsce w wyjściowej jedenastce, byłem bardzo umotywowany.

Czy któryś z wyników pierwszej kolejki zrobił na panu wrażenie?

- Widziałem tylko mecz GKS z Groclinem. Wszelkie pochwały pod adresem drużyny z Grodziska są uzasadnione.

A jaki byłby dziś wynik konfrontacji Górnika z zespołem Dusana Radolsky'ego?

- Tu wchodzimy na teren science-fiction. Ale pewne błędy zespołu z Katowic byłyby do wyeliminowania.

No właśnie. Zespół, który w poprzednim sezonie grał jak równy z równym z najlepszymi i znalazł się na podium, teraz przegrał z kretesem...

- Nie przekreślałbym tak łatwo GKS po jednym meczu, nie można tej drużyny lekceważyć. Moi byli koledzy z Katowic, z którymi kiedyś razem występowałem, nie mogą się załamać jednym niepowodzeniem.

Wracając do Górnika. Kibicom w Zabrzu na pewno zaostrzyliście apetyty i na mecz z Polkowicami przyjdzie ich pewnie sporo. Jest szansa na 6 punktów w ligowym starcie?

- Nie bawiłbym się w teorię, bo z nią różnie bywa. Owszem, jesteśmy faworytem, ale w każdym meczu swoją wyższość trzeba potwierdzić na boisku. Robimy wszystko, żeby nasze wyniki były jak najlepsze.

Przed panem debiut w barwach Górnika na stadionie w Zabrzu. Czy związane z tym napięcie już rośnie?

- Jeszcze nie. Musi być czas pracy, ale też i czas radości. Dzisiaj (tj. w poniedziałek - przyp. red.) pozwoliliśmy sobie jeszcze nacieszyć się sobotnim zwycięstwem. Była odnowa biologiczna i rozbieganie. Ale od wtorku obowiązuje już "akcja Polkowice"!

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]