Kapitan z przydziału

Nie zaglądamy Kazimierzowi Moskalowi do metryki po to, żeby stwierdzić, że urodzony 9 stycznia 1967 roku piłkarz jest już stary. Wręcz przeciwnie. Doświadczonemu zawodnikowi, kojarzonemu przez kibiców z Wisłą Kraków, chcieliśmy tylko przypomnieć, że cztery sezony grał w... Lechu Poznań.
- Tego poznańskiego okresu na pewno nie zapomnę - twierdzi Kazimierz Moskal. - Zagrałem w Lechu 123 mecze. Strzeliłem dla "kolejorza" 20 bramek. Zdobyłem w niebiesko-białych barwach dwa razy mistrzostwo Polski. Ten sukces sprzed 10 lat powtórzyłem ostatnio w Wiśle, dorzucając jeszcze do swojej kolekcji Puchar Polski. Ale od Poznania się zaczęło. - Jednak teraz wraca pan do Poznania jako rywal. W jakim nastroju wybiegnie pan na boisko Lecha?
- Jeżeli miałbym mówić o sentymentach to będą one dotyczyć tylko i wyłącznie meczu Wisła - Górnik, a ten zaplanowano na 23 sierpnia. Do Poznania jadę ze swoją nową drużyną, żeby dobrze zainaugurować sezon. Mamy ciekawy zespół. Indywidualnie każdy z zawodników wiele potrafi. Pozostaje jednak pytanie: Jak prezentujemy się jako drużyna? I właśnie odpowiedzi na to pytanie szukał będę w Poznaniu.
- Trudno było wywalczyć opaskę kapitana i koszulkę z numerem 7 w Górniku Zabrze?
- Nie było żadnej walki. Siódemka była wolna, bo Tomek Prasnal odszedł z klubu i dostałem swój ulubiony numer. A kapitanem zostałem z przydziału. Trener zakomunikował drużynie decyzję. Przyjąłem ją jako symbol zaufania i mam nadzieję, że moim doświadczeniem pomogę w zbudowaniu dobrej atmosfery w drużynie, w której grając z 16-latkami, sam czuję się bardzo młodo.

Przypuszczalne składy wg Dziennika Zachodniego:
Lech: Tyrajski - Kryger, Kalisza, Mowlik, Bosacki - Grzelak, Reiss, Scherfchen, Madej - Ślusarkis, Gajtkowski.
Kontuzjowani: Lasocki, Kaczorowski, Piskuła, Telichowski.
Nikt nie pauzuje za kartki.

Górnik: Lech - Pęczak, Moskal, Karwan, Jakosz - Probierz, Szulik, Niżnik, Popiela - Gierczak, Sikora
Kontuzjowani: Ekiert
Nikt nie pauzuje za kartki.
Typ "DZ": remis

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]