Koźmiński: Walkowerem nic nie oddam

Rozmowa z Markiem Koźmińskim, nowym właścicielem Górnika Zabrze.
- Na co mogą liczyć kibice Górnika zarządzanego przez Marka Koźmińskiego?
Dzisiaj Górnik wciąż przeżywa problemy, ale myślę, że możemy dla klubu zrobić wiele dobrego. Przed Górnikiem stoi ogromna szansa rozwinięcia skrzydeł. Mam nadzieję, że w przeciągu najbliższych lat uda się dołożyć kolejną gwiazdkę symbolizującą mistrzostwo. Choć mnie bardziej interesuje druga strona proporczyka - obok daty finału Pucharu Zdobywców Pucharów jest sporo miejsca. - Czy nowa rola oznacza, że rezygnuje pan z gry w piłkę?
Walkowerem niczego nie oddaję. Jeżeli będzie taka potrzeba, to trener będzie mógł skorzystać z zawodnika o nazwisku Koźmiński, zwłaszcza że w obronie nie mamy dużego pola manewru. Swoje obowiązki traktuję poważnie. We wtorek niemal prosto z samolotu wyszedłem na trening.
- O co w tym sezonie będzie grał Górnik?
Ten zespół stać na wiele, ale trzeba pamiętać, że to prawie zupełnie nowa drużyna. W tej sytuacji zawsze jest niepewność, jak się będzie spisywać. Wiele pokaże pierwszy mecz na gorącym terenie w Poznaniu, gdy krzyczeć zacznie 20 tysięcy kibiców Lecha. Ale przed Górnikiem przyszłość, w kadrze jest wielu młodych, perspektywicznych zawodników, którzy mogą uczyć się od doświadczonych piłkarzy
- W tym sezonie sprowadził pan do Zabrza kilku młodych piłkarzy z zagranicy. Czy Górnik może na nich zarobić?
Bośniak Sladojevićjest w stu procentach piłkarzem Górnika. Pokrywamy 10 procent uposażenia Bułgara Makrieva i w wypadku ewentualnego transferu też coś zyskamy Natomiast rozmawiamy, żeby dwaj młodzi Brazylijczycy byli u nas na zasadzie rozliczenia za ich rodaka Rivelino, który "uciekł" nam ze zgrupowania w Wiśle.
-Kiedy chciałby pan na Górniku zacząć zarabiać?
W sporcie trudno przewidzieć, jak długo trzeba będzie dokładać do interesu. Chodzi o to, by w tych inwestycjach nie utonąć. Każdy klub żyje głównie z transferów. W Górniku poszło w świat wielu dobrych piłkarzy Na rynku transferowym obecnie jest zastój, więc mamy dużo czasu. Będziemy inwestować w młodych, zdolnych piłkarzy i z czasem ich promować.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BrunoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]