Inter na wsi

Kibice piłkarscy niewielkiej wsi Ciochowcie niedaleko Toszka, przeżyli w minioną sobotę wielki dzień. Na stadionie V-ligowej Przyszłości, posiadającym murawę godną ekstraklasy, w sparingowym meczu zagrały drużyny Górnika Zabrze i GKS Bełchatów.
Kiedy w drugiej połowie w zabrzańskiej drużynie pojawili się dwaj napastnicy Bośniak Vladimir Sladojević (Brescia) i Bułgar Dimitar Makriew (Inter) na widowni słychać było mniej więcej takie rozmowy.
- Chłopie jeszcze niedawno nawet nie mógłbyś pomarzyć o ty, że do Cichowic przyjadą piłkarze z serie A. Widzisz to już jest prawdziwa Europa - mówił jeden kibic do drugiego. Obaj wymienieni wyżej 19-latkowie we włoskich klubach znajdowali się w głębokich rezerwach, a Makriew w minionym sezonie został wypożyczony do drugoligowej szwajcarskiej drużyny AC Bellinzona. Z tego co pokazali, można wnioskować, że są utalentowanymi zawodnikami. W 75 minucie Mateusz Bukowiec przejął piłkę na środku boiska, przerzucił ją na prawe skrzydło do Makriewa, ten podał do Sladojevića, który plasowanym strzałem umieścił ją w siatce. Była to wręcz filmowa akcja.
- Makriew miał ponadmiesięczną przerwę w treningach. Widać, że ma zaległości. Jest to jednak ciekawy zawodnik. Będziemy się mu pilnie przyglądać - mówił trener Górnika Waldemar Fornalik.
Cały czas wokół boiska truchtali Adrian Sikora i Paweł Pęczak. Zresztą obaj przyjechali do Cichowic nie z całą ekipą Górnika.
- Paweł miał się stawić na konsultację do szpitala w Piekarach. trener Fornalik powiedział mi, abym tam z nim pojechał. Jadąc na mecz w Pyskowicach, ktoś nas skierował do Czechowic zamiast do Ciochowic, dlatego trochę się spóźniliśmy - powiedział Sikora.
Mecz w drugiej połowie był ciekawszy niż w pierwszej. Zabrzanie przeprowadzili kilka składnych akcji, ale też dość niefrasobliwie stracili bramkę. Po dośrodkowaniu Marcina Warmuzińskiego piłkę przejął Tomasz Augustyniak, wymanewrował obrońców Górnika i z bliska pokonał Lecha.
- Po tym meczu, mamy bogaty materiał do przeanalizowania, mam na myśli grę naszej drużyny - stwierdził Fornalik.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]