Piotr Lech: Prawda boli

Bramkarzem muner 1 w Górniku Zabrze jest bez wątpienia Piotr Lech. Doświadczony golkiper niedawno podpisał nowy, dwuletni kontrakt. Prezes Zbigniew Koźmiński mówi, że liga jest krótka i Lech powinien obskoczyć wszystkie spotkania. - Fajnie, że prezes wygłasza takie opinie, ale przecież niczego nie można być pewnym. Jest przecież młody Tomek Kościukiewicz, który już wiele potrafi i pewnie będzie chciał w lidze zaistnieć. Ktoś może się z tego śmiać, ale ja też byłem kiedyś nastolatkiem, też kiedyś zaczynałem i w końcu udało mi się przebić. Teraz jestem tym, którego kariera wkrótce się skończy, a Kościukiewicz walczy o swoje - mówi Lech. 
- Jak długo zamierza pan odpierać te ataki?

- Przez rok na pewno, a potem się okaże, czy dalej jestem w stanie podołać pewnym wyzwaniom. Kontrakt z Górnikiem mam podpisany na dwa lata, ale przecież może się okazać, że za rok będę grał gdzieś indziej.

- Jacek Wiśniewski odchodząc z Górnika powiedział, że gdyby został, to pewnie pobiłby się z Lechem w szatni.

- Nie będę się zniżał do poziomu tego człowieka. Proszę jednak napisać, że jak "Wiśnia" coś do mnie ma, to powinien mi to powiedzieć w cztery oczy! Ja właśnie tak zrobiłem. Miałem do niego pretensje i wszystko mu wygarnąłem, pan pewnie domyśla się o co nam poszło.

- O mecz z Garbarnią?

- Tak i muszę powiedzieć, że nawet się specjalnie nie dziwię, iż prezes Koźmiński nie chciał potem rozmawiać z Wiśniewskim czy Kompałą o przedłużeniu kontraktów.

- Byli koledzy są teraz właśnie w Garbarni.

- I to chyba też ma swoje znaczenie, ale dłużej nie chcę się na ten temat rozwodzić.

- Czy wiosną atmosfera w szatni Górnika faktycznie była napięta?

- Atmosfera była fajna, a to że po meczu z Garbarnią coś komuś powiedziałem, to już inna sprawa. Prawda boli i stąd ten odzew.

- Ze starego Górnika zostało niewiele, ale nowi zawodnicy mogą sprawić, że drużyna będzie jeszcze mocniejsza.

- Tak można powiedzieć, ale same nazwiska nie grają. Na pewno jednak widać w naszej grze poprawę. O ile pierwsze sparingi były w naszym wykonaniu słabe, o tyle z każdym następnym meczem widać poprawę. Gra jest coraz płynniejsza.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]