Fornalik: Zmierzamy w dobrym kierunku

Marek Koźmiński ciągle nie został właścicielem klubu. Korowody pomiędzy zawodnikiem i władzami miasta nie mogą dobiec końca. Górnik otrzymał jednak licencję, a to już jest dobra wiadomość.
Transfery 3 - Przybyli: Moskal (Wisła K.), Niżnik (Broendby), Sladojević (Brescia), Bukalski (Salamina), Popiela (Zagłębie), M. Karwan (Świt), Kościukiewicz (Piotrków). Odeszli: Kompała (Szczakowianka), Kaczmarczyk (Groclin) Kocyba (Piast), Kolasa (Cracovia) Lekki (Wilhelmshaven), Prasnal (Łęczna), Wiśniewski (Szczakowianka) S. Wróbel (GKS), M. Wróbel (Wisła K.) Nosal (Odra). Obozy 3 - zdecydowano się tylko na pobyt w Wiśle. Warunki w "Starcie" są znakomite, piłkarze mają do dyspozycji salę, gabinety odnowy biologicznej i... okoliczne góry do budowania wytrzymałości. Czy jeden obóz to jednak nie za mało? O tym przekonamy się już w trakcie sezonu.
Sparingi 4 - Przyszłość Ciochowice 4:1, Piast Pawłów 8:0, Śląsk Świętochłowice 2:2, Ruch Radzionków 2:1, Pasjonat Dankowice 5:0, Istebna 6:2, FC Algier 1:0, Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0, 1:1 z Wisłą Płock.
Średnia nota: 3,3 - W Zabrzu następuje przebudowa zespołu, na Roosevelta zagra już inny Górnik.

Zdaniem Waldemara Fornalika

Do okresu przygotowawczego podchodziłem z pewnymi obawami. W Górniku zostało przecież wymienione dwie trzecie zespołu, a to nie jest łatwa sytuacja ani dla trenera, ani dla samych zawodników. Wydaje mi się jednak, że po tych roszadach powstała bardzo ciekawa drużyna, która będzie potrafiła walczyć z każdym przeciwnikiem.
Z dotychczasowych sparingów też jestem zadowolony i uważam, że jeden dziesięciodniowy obóz w zupełności nam wystarczył. W lecie nie musimy jeździć po Europie, bo polskie ośrodki, tak jak wiślański "Start" spełniają już wymagania. Wiele zależy natomiast od sparingpartnerów. Nam udało się dobrać taki zestaw, że nie ma powodów do narzekań. Myślę, że nawet grając z drugoligowymi klubami z zagranicznych lig lub nawet pierwszoligowcami z przeciętnych piłkarsko krajów niewiele byśmy zyskali. Wszystko oczywiście zweryfikuje liga, ale sądzę, że zmierzamy w dobrym kierunku.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BlacholRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]