Fenomenalny strzał Bukowca

Wartościowy sparing rozegrała drużyna Górnika Zabrze w Kleszczowie pod Bełchatowem. Rywalem drużyny Waldemara Fornalika był inny pierwszoligowiec - Wisła Płock.
- Zremisowaliśmy 1:1 - mówi Fornalik. - Przez 80 minut żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola, chociaż było kilka okazji. U nas najlepsze sytuacje zmarnowali Adrian Sikora, Piotr Gierczak i Vlado Sladojević. Rywale też mogli pokonać Piotra Lecha, który dalekim wybiegiem ratował sytuację. Zostawił co prawda pustą bramkę, ale był dobrze asekurowany. Pierwszy gol padł po strzale Mateusza Bukowca w 80 min. 16-letni łowca goli w meczach sparingowych popisał się fenomenalnym strzałem.
- Uderzył z ponad 20 metrów - zachwycał się Fornalik. - Piłka z wielką siłą trafiła w poprzeczkę. Odbiła się od jej wewnętrznej części i spadła na linię, żeby po koźle wpaść do siatki w okolicach okienka. Wisła wyrównała po strzale Grażvydasa Mikulenasa w 88 minucie, który główką wpakował piłkę z 6 metrów do naszej siatki. Nasi obrońcy wyraźnie zaspali.
Górnik w meczu z Wisłą grał w składzie: Lech - Pęczak, Radler, Moskal, Jakosz - Probierz, Bukalski, Niżnik, Popiela - Buśkiewicz, Gierczak oraz Karwan, Koźmiński, Piegzik, Szulik, Chyła, Sikora, Sladojević i Bukowiec. Nie zagrał Dymitr Markiew. Bułgar z Interu Mediolan był z zabrzańską drużyną w Kleszczowie i gdy jego nowi koledzy grali... biegał. Nie ma jeszcze z zespołem Tomasza Kłosa, o którego przejściu do Górnika mówi się od dwóch dni.
- Kłosy dojrzewają na polach - śmieje się Waldemar Fornalik. - Na temat przejścia reprezentanta Polski z Kaiserslautern do naszego klubu rozmawia Marek Koźmiński.
Koledzy z kadry są po wstępnej rozmowie. Chętnych na usługi Tomasza Kłosa nie brakuje. Górnik nie stoi jednak na straconej pozycji. Na początku sierpnia wszystko wyjaśni się.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]