Górnik rozstanie się z Fijałkowskim!

W środę zbierze się rada nadzorcza Górnika. Jakie zapadną decyzje podczas spotkania?
Andrzej Mierzwa, wiceprezes rady nadzorczej SSA Górnik Zabrze: - Musimy omówić sytuację sportową i finansową klubu. Chodzi tu m. in. o pieniądze za wypożyczenie Andrzeja Niedzielana i stan przygotowań dokumentów do przekazania akcji SSA Górnik miastu. Spotkamy się także z trenerami, by omówić sprawy szkoleniowe. 
Czy to prawda, że nadszedł czas rozstania z Andrzejem Fijałkowskim - wiceprezesem Górnika ds. reklamowo - marketingowych?

- Tak. Pan Fijałkowski miał bardzo dużo czasu, aby udowodnić, że nadaje się na to stanowisko i niestety, nie zrobił zbyt wiele. Myślę, że w środę rozstaniemy się bez żalu.

Przekazanie akcji SSA Górnik miastu Zabrze miało nastąpić w połowie marca. Kiedy i czy w ogóle dojdzie do transakcji?

- Tuż po środowej radzie nadzorczej spotkam się z dyrektorem MOSiR w Zabrzu, Józefem Kubicą i wiceprezydentem miasta Jerzym Weretą. Przy tego typu transakcjach zawsze się znajdzie jakiegoś "trupa w szafie". Niestety Górnik ma wobec jednej z firm dług w wysokości 1.200.000 złotych. Dopóki nie zostanie on spłacony, nie możemy podjąć jakichkolwiek kroków ku przekazaniu akcji - mając na myśli tzw. transfer bezgotówkowy. Obecnie prowadzimy rozmowy z firmami, które za reklamę mogłyby spłacić to zadłużenie.

Mówiło się także o zagranicznej firmie budowlanej, która jest ponoć chętna do zainwestowania w klub?

- Obie te kwestie rozstrzygną się 2 kwietnia. Wówczas spotkamy się z przedstawicielami firmy zagranicznej, która być może wykupi nawet część akcji.

Mówi pan o długu Górnika wobec jednej z firm, ale klub ma również zobowiązania finansowe wobec Gwarka Zabrze.

- To nasz dług honorowy, który spłacamy systematycznie. Z każdej kwoty jaka wpływa do Górnika, część jest przekazywana do Gwarka.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: PizzaroRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]