Już chce pryskać do Mediolanu

Marek Koźmiński działa prężnie. Zapowiadał, że sprowadzi do Górnika Zabrze piłkarza Interu Mediolan i dotrzymał słowa!
- W Interze moim największym kumplem był Argentyńczyk Gabriel Batistuta - chwali się Dimitar Makriew, nowy piłkarz Górnika Zabrze.
Wczoraj w Zabrzu zameldował się Bułgar, 19-letni Dimitar Makriew.
Przyleciał z Mediolanu. Z lotniska w podkrakowskich Balicach odbierał go oczywiście Marek Koźmiński. Zwraca się do niego Mitko, to skrót od imienia Dimitar. Wcześniej reprezentant Bułgarii juniorów nie słyszał o wielokrotnym reprezentancie Polski. Teraz już wie, że "Koza" kilka dobrych lat grał we Włoszech.  
Bułgarski napastnik do Interu Mediolan trafił w grudniu ubiegłego roku. Rekomendował go trener Luigi Simoni, który po odejściu z Interu pracował m.in. w CSKA Sofia.
- Jestem wychowankiem Lewskiego Sofia - mówi Makriew. - Nawet pokój pomalowałem sobie na niebiesko, czyli w kolorze tego klubu. Gdy skończyłem 18 lat, lepszy kontrakt zaproponował mi lokalny rywal, CSKA. Z Interem podpisałem umowę do 2006 r. Jednak jest tam tyle gwiazd, że nie mam szans na grę. W dodatku jestem piłkarzem spoza Unii Europejskiej.
Makriew przyjaźni się z Gabrielem Batistutą.
- To wspaniały facet - przekonuje Mitko Makriew. - Zawsze ze mną rozmawiał i był moim... taksówkarzem! Wszędzie mnie podwoził.
W Górniku "niańką" Bułgara jest Marek Koźmiński. W AC Bellinzona był nim Kubilay Turkyilmaz. - Gdy przyjeżdżałem do Szwajcarii, on właśnie kończył karierę. Przekazał mi nawet koszulkę - wspomina Mitko.
W Zabrzu zamieszkał w hotelu. Pokój dzieli z Serbem Vlado Sladojeviciem. Za dwa tygodnie do Makriewa przyjedzie narzeczona Mirosława, studentka ekonomii.
- W Polsce jestem po raz pierwszy - zwierza się Makriew. - Zabrze? To nie Mediolan. Ojciec opowiadał mi, że Górnik był w przeszłości wielkim klubem. Wierzę, że się tu wypromuję i za rok, a może i szybciej, wrócę do Mediolanu. I już mnie nigdzie nie będą wypożyczali - zakończył nowy cudzoziemiec w polskiej ekstraklasie.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]