Wierny kibic

Na stadionie zabrzańskiego Górnika Małogorzata Daszek jest rodzynkiem nie tylko ze względu na wiek, ale i płeć. Na mecze 71-letnia zabrzanka umawia się zazwyczaj z ministrantami z parafii św. Wawrzyńca, którzy rezerwują jej miejsce, a gdy ją widzą, już z daleka wołają: - Oma, tu jesteśmy!
Pani Małgorzata bakcyla piłki nożnej połknęła dorastając z pięcioma braćmi. Do gimnazjum przy ulicy Tarugutta chodziła razem z późniejszym bramkarzem zabrzańskiego klubu, Janem Kaczmarczykiem. Najpierw była jednak fascynacja drugoligową drużyną "Naprzód Lipiny". Pracowała w Zakładach Cynkowych "Silesia", skąd rekrutowała się drużyna "Naprzodu". Na mecze zaczęła chodzić w 1948 roku. Mieszkanie pani Małgorzaty wyklejone jest plakatami piłkarzy Górnika. Na stoliku ustawione są kartoniki wielkości wizytówek ze zdjęciami i autografami piłkarzy, plastikowa piłka na niewielkim postumencie i figurka piłkarza. Po jej mieszkaniu fruwają balony w firmowych, biało-niebiesko-czerwonych barwach klubu. W jej zbiorach nie może zabraknąć także charakterystycznego szalika. Gdy siedzi na trybunie, a "piłka wciąż jest w grze" Małgorzacie Daszek wyrwie się czasem ostrzejsze, dopingujące do walki słowo. To, czego zazdroszczą jej młodzi to... umiejętność gwizdania na palcach!

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]