"Wiśnia" opuścił Górnika, bo nie lubił Piotra Lecha

Od nowego sezonu dwaj "górnicy" - Jacek Wiśniewski i Adam Kompała będą grać w barwach Szczakowianki. Zanim przenieśli się z Zabrza do Jaworzna, próbowali sił w niemieckim klubie z Oberhausen (II liga).
- Trenowaliśmy tam z drugą drużyną, czyli z amatorami. Jedenbył chyba mechanikiem, bo miał jeszcze smar na sobie - mówi popularny "Wiśnia". - Na boisko wlazły takie grubasy, że głowa boli! Przyjechaliśmy spóźnieni o dzień, ale nie z naszej winy. Trener się zdenerwował, pomyślał: "co tam Polaczki będą sobie przyjeżdzać kiedy chcą", dlatego kazał nam trenować z amatorszczyzną.  Po zajęciach z tymi grubasami usłyszeliśmy, że Adam jest za wolny, a ja mam bardzo duże braki techniczne! Mamy przecież po prawie 160 meczów w naszej lidze, czego byle gamoń przecież by nie osiągnął. Mogłem jechać jeszcze do Osnabrueck, ale Szczakowianka była już na obozie w Zakopanem. Gdyby znów nie wypaliło, to gdzie bym wtedy grał? Dałem już zresztą słowo trenerowi Albinowi Mikulskiemu, że zostanę w Szczakowiance.
Wiśniewski był solidnym punktem zespołu Górnika. Dlaczego więc opuścił Zabrze?
- Oferta Szczakowianki była konkretniejsza - ocenia 29-letni obrońca. - Oprócz tego, grając w Jaworznie nie muszę zakładać firmy, tak jak to było w Górniku. Sami w ten sposób opłacaliśmy ZUS. Ale głównym powodem mojego odejścia był Piotrek Lech. Gdybym został, to chyba byśmy się pozabijali! Było bardzo źle, nawet nie chcę na niego patrzeć. O co poszło? Po prostu: nie lubimy się i tyle. Jak każdy bramkarz, również on ma główkę trochę zepsutą. Wcześniej było wiadomo, że Lech zostaje w Górniku, więc ja postanowiłem odejść. Nie mogę złego słowa powiedzieć na trenera Fornalika, prezesa Koźmińskiego, źle było w szatni. W Szczakowiance jest inaczej, jest inna atmosfera, wszyscy trzymają się razem. Andrzej Bledzewski jest chyba jedynym bramkarzem, który ma dobrze poukładane w głowie.
Wiśniewski nie wystąpił w meczu przeciw Szczakowiance, kiedy Górnik zremisował w Jaworznie 1:1, dzięki czemu Garbarnia załapała się do baraży.
- Dzień wcześniej miałem wypadek samochodowy, wypadłem przez przednią szybę. Jechaliśmy z ojcem polonezem za kamazem, od którego odpięła się przyczepa. Walnęliśmy w nią, ja wyleciałem, a tata miał nogę złamaną w piszczelę. Wieźliśmy lodówkę, która wypadał z drugiej strony. Dobrze, że nie ścięła krzeseł razem z nami. Nie dałem się zawieść do szpitala, mówiłem, żeby lekarze pomogli ojcu. Niby nic mi się nie stało, ale drugiego dnia siedziałem na ławce rezerwowych i ledwo widziałem boisko - wspomina zawodnik, który imponuje twardością i walecznością. (przepisał: TomeKSG)

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]