Forum
 

Buśkiewicz: Piłka nie chciała wpaść

Rozmowa z Pawłem Buśkiewiczem, kandydatem do gry w Górniku Zabrze.
» Jak trafił pan do Górnika?
- Prezes zabrzańskiego klubu Zbigniew Koźmiński namawiał mnie już od jakiegoś czasu. To była konkretna propozycja, więc wybrałem Górnika. 
» W Polonii Warszawa nie chcieli, żeby pan został?
- Po zakończonym sezonie działacze tego klubu nie kwapili się do rozmów o nowym kontrakcie. Choć podobno teraz nagle się obudzili, że uciekło im kilku zawodników. Ale dla mnie to już za późno. Trochę żal opuszczać stolicę. Zaczynałem grać w pobliskich Rykach, a jako 15-letni chłopak trafiłem do Polonii. Po pięciu latach gry w barwach "Czarnych koszul" wrosłem w Warszawę, tu układałem sobie życie. Ale przeprowadzki to los sportowca.

» Będzie pan w Zabrzu sam?
- Nie, mam nadzieję, że jak już wszystko będzie z moim kontraktem uzgodnione, to dołączy do mnie moja dziewczyna, Monika.

» Od czego zależy podpisanie kontraktu w Zabrzu?
- Tymi sprawami zajmuje się mój menedżer, Jarosław Kołakowski. Myślę, że jesteśmy blisko porozumienia.

» Jest pan napastnikiem, ale w Polonii nie strzelił pan żadnej bramki...
- No tak, były słupki, poprzeczki, ale piłka jakoś nie chciała wpaść do siatki rywala. Zadebiutowałem już w rundzie jesiennej, ale na razie rozegrałem w ekstraklasie tylko 12 spotkań.

» W ataku Górnika zapowiada się spora rywalizacja. Nie boi się pan, że będzie grzał ławę?
- Rzeczywiście, w Górniku jest na pewno większa konkurencja do miejsca w składzie niż była w Polonii. Ale ja się nie boję. Górnik sportowo jest lepszą drużyną od Polonii, a to też daje napastnikowi więcej szans na zademonstrowanie swoich możliwości.

PREZES
Zbigniew Koźmiński, prezes Górnika Zabrze:
Z nowych piłkarzy w klubie na razie podpisaliśmy kontrakty z Rafałem Niżnikiem i Kazimierzem Moskalem. Z resztą podpiszemy kontrakty, o ile oczywiście znajdą uznanie u trenera Fornalika. Prawie wszyscy - a więc Buśkiewicz, Michał Karwan i Krzysztof Bukalski są piłkarzami wolnymi i jesteśmy już dogadani z nimi bądź ich menedżerami. W sprawie przejścia Grzegorza Jakosza porozumieliśmy się też z prezesem Włókniarza Kietrz.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BlacholRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online