Forum
 

Moskal nie ma żalu do Wisły

Rozegrał w lidze ponad 250 meczów. Trudno wyobrazić sobie bardziej doświadczonego piłkarza w naszej ekstraklasie. Wisła Kraków postanowiła się z nim jednak rozstać. Pod uwagę wzięto pewnie wiek piłkarza. Kazimierz Moskal ma już 36 lat. Nie czuje jednak uciekającego czasu. 
Z Krakowa do Zabrza jest tylko jeden skok. Godzinka jazdy samochodem to pryszcz - mówi Kazimierz Moskal.

Moskal trenuje i myśli o nadchodzącym sezonie. Nie wraca pamięcią do gry w Wiśle Kraków. O rozstaniu z tym zespołem mówi raczej niechętnie. Nie ma żalu do działaczy Wisły. Pewien etap w jego życiu został zamknięty.
- Nie ma do czego wracać - dodaje. - Życie toczy się do przodu.
Dlaczego wybrał Górnika? Odpowiedź jest bardzo prosta. Działacze z Zabrza jako pierwsi przedstawili swoją ofertę.
- Na tym się więc skupiłem - mówi piłkarz. - O tym, że inne kluby były zainteresowane moją osobą dowiadywałem się z gazet. Z nikim nie prowadziłem rozmów.
Kontrakt podpisał na rok. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, być może kolejny sezon również spędzi w Zabrzu. Wie jednak, że czeka go niezwykle trudne zadanie. Ma tu dowodzić linią obronną. Na jego doświadczenie i ogranie liczy trener Waldemar Fornalik. A Górnik to przecież dziś zupełnie nowa drużyna.
- Zmiany w kadrze były bardzo duże. Połowa zespołu to nowi ludzie. Najważniejszym problemem będzie więc zgranie - mówi. - Mimo to myślę, że jesteśmy w stanie dobrze się zaprezentować. Nie lubię tak wróżyć przed ligą. Boisko i tak wszystko zweryfikuje. Jestem jednak optymistą. Inne podejście do życia nie miałoby sensu.
Aklimatyzacja w Górniku nastąpiła bardzo szybko. Moskal znał się z wieloma piłkarzami. Co prawda z żadnym z nich nie grał wcześniej w jednym zespole. Jedynie z Krzysztofem Bukalskim reprezentowali w przeszłości w tym samym okresie Wisłę Kraków. Jak podkreśla Moskal, nigdy razem nie wystąpili jednak na boisku. Nie rozegrali wspólnie ani jednego meczu. Grali natomiast przeciwko sobie. Podobnie zresztą jest z większością piłkarzy Górnika. Rywalizowali na murawie. Stąd się znają.
Mimo iż będzie występował w Zabrzu nie zamierza się tu przeprowadzać. Mieszka w Krakowie.
- Synowie uczą się w Krakowie. Nie byłoby sensu ich stamtąd wyrywać - dodaje Moskal. - Poza tym z Krakowa do Zabrza jest tylko jeden skok. Godzinka jazdy samochodem to pryszcz.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online