Czarno na białym

Gdyby nie efektowny gol zdobyty z rzutu wolnego przez Mateusza Bukowca, wczorajsze popołudnie dla kibiców, którzy w Ustroniu przyszli zobaczyć w akcji pierwszoligowców z Zabrza, byłoby stracone. Przebywający na zgrupowaniu w Wiśle piłkarze Górnika zmierzyli się z MCA Algier. Rywale, którzy po raz drugi przyjechali do Polski w ramach współpracy z fundacją katowickiej AWF wysoko postawili poprzeczkę. - Słuchajcie oni podobno lubią prowokować. Nie dajcie im się wpuścić z nic takiego - przestrzegał graczy Waldemar Fornalik. Szkoleniowiec Górnika w pierwszej połowi desygnował mocną jedenastkę. Gra jednak nie buła porywająca. Dość powiedzieć, że w pierwszej części dwie dobre akcje przeprowadzili tylko Adrian Sikora, którego dośrodkowanie zmarnował Vlado Sladejović, i Jarosław Popiela, który z dystansu próbował zaskoczyć golkipera MCA.
W przerwie trener Fornalik dokonał ośmiu zmian. I w tym przypadku gra była chaotyczna i nieskładna. jednym z nielicznych pozytywnych akcentów była dobra postawa przymierzanego do Górnika bramkarza Macieja Zająca. Wiele można także spodziewać się po 16-letnim Mateuszu Bukowcu, który celnie podawał i próbował prowadzić grę. W końcowych fragmentach wykorzystał rzut wolny i technicznym strzałem z 17 metrów trafił do siatki.
- Była niezła odległość. Bramkarz pewnie myślał, że rzucę piłkę nad murem, a posłałem ją obok. To moja szósta bramka w szóstym sparingu - cieszył się Bukowiec. Po meczu chyba tylko on był zadowolony. Zarówno trenerzy, jak i piłkarze zdawali się mówić: po prostu nie idzie, to jeszcze nie jest to.
- Wyszło czarno na białym, gdzie mamy problem. Nie będę ich teraz analizował, ale widać, że są. Cieszy tylko to, że wygraliśmy. Algierczycy byli o ułamek sekundy szybsi i żywsi niż nasi zawodnicy. Tym bardziej trzeba być zadowolonym, że taki mecz udało się wygrać - skwitował trener Fornalik. W sobotę o 11.00 w Zabrzegu Górnik zagra sparing z Podbeskidziem. (przepisał: TomeKSG)

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online